Херсон °C

НПП «Нижньодніпровський» як ласий шматок для браконьєрів

Новости » Общество
0
На початку лютого працівники відділення поліції в порту «Херсон» на узбережжі села Рибальче Голопристанського району виявили та припинили факт проведення незаконних земляних робіт в межах національного парку «Нижньодніпровський».
Але кримінальне провадження за ч.3 ст.240 Кримінального кодексу України «Порушення правил охорони або використання надр» судом було припинено. Про це інформує адміністрація НПП у соцмережі. Виявилося, що 6 каналів, які вели від основної водойми до населеного пункту, було прорито задовго до появи національного парку, а зараз велися роботи по розчищенню дна вищезазначених водойм.
Хоча співробітники відділення поліції стверджують, що незаконні дії були зафіксовані саме на території національного парку, але держслужбу охорони «Нижньодніпровського» попереджено не було, хоча це обов’язково в таких ситуаціях. Інспектори держслужби більш досвідчені в подібних справах. Наприклад, якщо брати останній випадок, то можливо було відкрити провадження за ст.252 Кримінального кодексу України «Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду». Але нажаль відкритого обміна досвідом не вийшло.
Навпаки, прикладом успішних спільних дій інспекторів держслужби охорони парку, працівників СБУ та Департаменту по боротьбі з економічними злочинами наприкінці 2018 року стало відкриття кримінального впровадження через зміни берегової лінії, незаконного намиву стосовно ФОП Бабашинська. Спочатку порушення було зафіксовано інспекторами держслужби в районі селища Стара Збур‘ївка в межах національного парку «Нижньодніпровський». Далі спільні оперативні зусилля вищевказаних держустанов призвели до конкретного результату.
Держслужба охорони національного парку, використовуючи всі наявні ресурси, веде постійне спостереження за виконанням правил і норм користування природно-заповідним фондом на території нашої установи. Підкреслимо, що жорсткі обмеження стають саме в плані ресурсів. Вже не одноразово наголошували, що фінансування держслужби національного парку вкрай мізерне. Не вистачає на найнеобхідніше: пальне для патрулювання. 
Наразі на балансі нашої установи один єдиний плавзасіб. А територія парку налічує більше 80 тис.га водних просторів – ласого шматка для браконьєрів. Не дивлячись на це патрулювання в період нерестової кампанії - першочергова функція держслужби охорони парку - буде проходити за будь-яких умов.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: