Херсон °C

Олександр Співаковський закликав нардепів вести конструктивний діалог

Общество, Политика
0

Сьогодні на засіданні погоджувальної ради депутатських груп і фракцій народний депутат Олександр Співаковський закликав своїх колег вести конструктивний діалог та не перетворювати засідання погоджувальної ради на арену передвиборчих дебатів.

«Також я підтримав свого колегу народного депутата Андрія Павелка щодо негайного прийняття законопроекту 9476.
Введення воєнного стану у грудні 2018 року призвело до відкладення проведення місцевих виборів у 52х об’єднаних територіальних громад.
Це призвело до потреби внесення змін до Закону «Про Державний бюджет на 2019 рік» в частині перерозподілу трансфертів з державного бюджету (освітньої та медичної субвенцій, базової та реверсної дотацій) для відповідних бюджетів об’єднаних територіальних громад та відповідних районних бюджетів.

Тому ситуація вимагає термінового прийняття законопроекту 9476, який включено до порядку денного та є позитивний висновок профільного бюджетного комітету.
Тому необхідно включити до порядку денного ранкового засідання четверга 28.02.2019 законопроекту 9476.
Крім того, я звернувся до своїх колег щодо необхідності термінового прийняття двох законопроектів з питань інтелектуальної власності.
У четвер 27 лютого, до розгляду включено два важливі євроінтеграційні законопроекти з блоку інтелектуальної власності:
№ 5694 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів»
№ 6023 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень».
Я закликав народних депутатів підтримати дані законопроекти. Адже саме євроітергаційні законопроекти рухають нас ближче до нового європейського майбутнього нашої країни.
Я зробив акцент на негативних наслідках, які дуже часто слідують за прийняттями окремих законів. Так, 13.04.2017 було прийнято внесений Кабінетом Міністрів України закон «Про ринок електричної енергії України» (реєстраційний номер 4493). Стаття 56 цього закону визначає, що постачання електричної енергії споживачам з 1 січня 2019 року здійснюється за вільними цінами.
Надалі, відповідно до постанови НКРЕКП від 23 серпня 2018 року № 894, з цього ж першого січня 2019 року, втратила чинність постанова НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241, якою визначались тарифи, диференційовані за періодами часу (для непобутових споживачів).
Нагадаю, що згідно зазначених тарифів, власники двухзонного лічильника платили по "нічному" тарифу з коефіцієнтом 0,35, а по "денному" – з коефіцієнтом 1,35. Власники тризонних лічильників платили по "нічному" тарифу з коефіцієнтом 0,25, у напівпіковий – з коефіцієнтом 1,02, в піковий – 1,8.
Як зазначає НКРЕКП, скасування диференційованих тарифів дасть змогу забезпечити зменшення перехресного субсидіювання між різними категоріями споживачів на 3,5 млрд грн. Тобто на цю суму будуть збільшенні витрати наших підприємств!
Я зазначив, що одним із можливих рішень ситуації, пов’язаної з переходом на вільні ціни, дозволяє вирішити законопроект 9406 від 14.12.2018 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб'єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги», розгляд якого сплановано на вівторок 26 лютого 2019 року.
Проектом цього закону пропонується внести зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії» та тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 1 липня 2020 року включно встановити, що універсальні послуги, окрім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам, теплопостачальним та теплогенеруючим організаціям, підприємствам централізованого водопостачання і водовідведення, що надають комунальні послуги незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.
У зазначений період на бюджетні установи, теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання і водовідведення, що надають комунальні послуги незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширити всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг.
Тому, я закликав колег підтримати цей законопроект
», - написав нардеп.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: