Херсон °C

Думка херсонців: «Система освіти повинна бути людяною до тих, хто в ній працює»

Новости » Общество
0
Про це повідомляють мешканці обласного центру в соціальній мережі. Ось думка активістки Римми Бараненко, щодо жахливої ситуації, яка склалась з херсонською вчителькою Наталією Мамренко:
«Вчитель – це професія, яка покликана зберігати все найкраще, що має людство: знання, моральні цінності та передавати їх наступним поколінням. Але чи бережуть самих педагогів? Життя показує що ні!
Два роки тому Херсон сколихнув випадок трагічної смерті вчительки Херсонської гімназії №1 Наталії Мамренко. Їй стало погано під час скандалу, вчиненого батьками учня. На цій розмові Наталя Василівна й не повинна була бути присутня і опинилась тільки внаслідок порушення робочих інструкції та правил внутрішнього трудового розпорядку в.о. директора Войтович Людмилою. А коли у Наталії Василівни від отриманого стресу погіршився стан – їй вчасно не надали медичну допомогу, тому що в цей день в гімназії навіть була відсутня медсестра! Наталя Мамренко померла, внаслідок інсульту.
І як ви думаєте: керівництво гімназії в особі директора Устинової Наталії Валентинівни пожалкувало, визнало свою провину і зробило висновки? Аж ні краплі! Офіційна позиція адміністрації гімназії: смерть настала через хронічні захворювання і не пов’язана із конфліктом в гімназії. Але син загиблої – Максим Мамренко рішуче відстоює правду в суді. І херсонська громада допомагає йому в цьому. Вже відбулося багато судових засідань, їх неодноразово показували на регіональних телеканалах, херсонські інтернет-видання написали багато статей з цього приводу. І знову ж таки: це якось змусило задуматись якщо не керівництво школи, то міське управління освіти і щось змінити у шкільній системі Херсона? Аж ніяк!
І цьому підтвердження випадки «раптових хвороб вчителів», які вони отримали внаслідок стресу на роботі.
Так в кінці минулого року біда трапилася у вчительки історії Ліцею журналістики, бізнесу та правознавства Прядко Лариси Степанівни. Лариса Степанівна, спеціаліст вищої категорії, дуже багато уваги приділяла роботі з обдарованими дітьми, які ставали постійним учасниками та призерами міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних краєзнавчих конкурсів. Восени 2018 р. у Лариси Степанівни стався інсульт у зв‘язку із напруженістю трудового процесу. Зараз вона на лікарняному. Проходить реабілітацію.
Місяць тому - така ж гірка подія відбулась із вчителькою зарубіжної літератури та художньої культури в Херсонському Академічному ліцеї ім. О. В. Мішукова при ХДУ, спеціалістом вищої категорії Дерев’янко Ольгою Анатоліївною. 11 лютого 2019 р. відбулося непорозуміння, пов‘язане із конкурсом-захистом робіт учнів членів Малої академії наук. В результаті директор ліцею Бібік Галина Володимирівна викликала учителя зарубіжної літератури та художньої культури Дерев’янко Ольгу Анатоліївну до себе і сказала, що їй не продовжують контракт і вона працює до кінця навчального року і її звільняють.
На наступний день 12 лютого 2019 р. Ольга Анатоліївна їхала на роботу у маршрутці. На нервовому ґрунті їй стало погано, очевидці виклинали швидку. Ольгу Анатоліївну забрали до лікарні ХБК з діагнозом інфаркт міокарда, де жінку прооперували. Зараз на лікарняному. Попереду довга реабілітація.
Але найсумніше те, що всі ці трагічні випадки не були раптовими: їм передували постійні порушення трудового розпорядку, Законодавства про працю в Україні, які були зафіксовані та розглядались у судах. Постанови про притягнення до адмінвідповідальності викладають так: 
- 02.11.2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності: Бібік Г.В., директора Херсонського академічного ліцею ім. О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП. Відповідно дост.22КУпАП звільнити Бібік Г.В. від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
- 12 квітня 2017 року про притягення директора Херсонської гімназії №1 ХМР Устинова Н.В. до адміністративної відповідальності і адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 510,00 грн.
- 24.02.2017 року про притягення до адміністративної відповідальності начальника управління освіти Херсонської міської ради Юрія Ніконова за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченогост.188-1 ч. 2 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Пан Ніконов просто не з’являвся на суд – термін давності пройшов і справа вичерпана. Отже, в навчальних закладах, де сталися випадки раптових хвороб вчителів внаслідок отриманого на роботі стресу – неодноразово були порушення. Але всім звинуваченим за це – майже нічого не було. Штраф 510 грн для директора школи – це смішна сума. Ніконов Ю. взагалі уникнув суду. Тобто є відчуття повної безкарності... І поки буде безкарність – такі злочини будуть продовжуватись і ми будемо втрачати найкращих педагогів!Але якщо Херсонська система освіти сама не робить висновки – херсонська громада повинна їй допомогти! 14 березня 2019 року о 10.20 відбудеться чергове засідання Херсонського Апеляційного суду щодо визнання загибелі Наталії Мамренко такою, що пов’язана із роботою. Запрошуємо всіх херсонців на засідання суду. Система освіти повинна бути людяною і до тих, кого виховує, і до тих, хто в ній працює!», - повідомляє Римма Бараненко.
Нещодавно Україну сколихнула смерть вчительки у Вінниці. Цей випадок, на думку активістки, дуже схожий з ситуацією, яка відбулась у Херсоні з Наталею Мамренко. 
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: