Херсон °C

З 1 квітня зміниться принцип фінансування програми «Доступні ліки»

Новости » Общество
0

З 1 квітня зміниться принцип фінансування програми «Доступні ліки»22 березня під час підсумкової колегії Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації піднімалося питання реімбурсації, а саме, внесення змін до реалізації урядової програми «Доступні ліки».Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Для присутніх на колегії голів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та головних лікарів міських і районних центральних лікарень області директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко наголосив, що з 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров`я, а згодом рецепти на ліки стануть електронними.

«З 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування програми. Замість розподілу коштів субвенції в регіонах працюватиме єдиний надійний платник – Національна служба здоров`я; замість укладання договорів між аптеками та Департаментами охорони здоров’я діятиме угода між НСЗУ та аптекою, що означає єдині прозорі правила входження в систему для всіх – від великих аптечних мереж до маленьких аптек. Так само, як гроші вже «пішли» за пацієнтом в медичний заклад первинної допомоги, вони «підуть» за пацієнтом в аптеку», - пояснив Віктор Короленко.

Він звернув увагу, на необхідність місцевої влади контролювати процес укладання договорів між НСЗУ та аптеками, аби мешканці населених пунктів із захворюваннями, що підпадають під програму «Доступні ліки», могли 100% бути забезпеченими необхідними медикаментами.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв також наголосив:

«Треба поєднати адміністративну і медичну владу, аби люди не шукали вихід з критичних ситуацій в інших населених пунктах і самотужки не рятували своє здоров’я».

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: