Херсон °C

«Земельна» комісія шукає компроміс із управліннями водокористування

Новости » Общество
0
«Земельна» комісія шукає компроміс із управліннями водокористуванняПостійна комісія з питань земельних відносин та екології стала цього разу наймасштабнішою та найгучнішою. Завітав на її засідання навіть голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер. Про це повідомляє прес-служба Херсонської облради.
Під головуванням депутата Херсонської обласної ради Сергія Рибалка члени засідання розглянули майже 30 питань. Спочатку заслухали звіти про виконання обласного бюджету та програми соціально-економічного розвитку і культурного розвитку Херсонщини, погодили проект змін до бюджету. Торкнулися депутати «екологічної» комісії питань лісів Херсонщини та забезпечення пожежної безпеки в області.
Проте надто жваве обговорення викликав лист Бериславської районної ради щодо створення Національного природного парку «Кам’янська Січ». Депутати обласної ради одностайно погодилися, що питання потребує детального вивчення та окремої роботи. Так, разом із головою облради Владиславом Мангером, комісія дійшла наступного висновку. З метою зняття напруги серед жителів Новорайської ОТГ, Новокаїрської, Милівської, Качкарівської сільських рад доручили депутатам Ігорю Йосипенко та Ігорю Колихаєву спільно з Департаментом екології та природних ресурсів, науковцями ХДУ треба взяти участь у сесіях міських рад, обговореннях питання з населенням, а про результати поінформувати членів комісії на наступному засіданні.
Та справжня емоційна напруга чекала присутніх протягом питання безпідставного підвищення вартості води для зрошення, яка подаватиметься сільгоспвиробникам області у поточному році.
Фермери та сільгоспвиробники дуже занепокоєні підвищенням ціни на воду, з цього приводу неодноразово зверталися до Басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра, до Державного агентства водних ресурсів України. За словами фермерів, підняття усіх витрат на вирощування сільськогосподарських культур, у тому числі і на зрошення, робить вирощування нерентабельним. А це у свою чергу призводить до скорочення вирощування таких основних культур як кукурудза і соя. Крім того, беручи до уваги статистичні показники скорочення площ посівів рису на 35% у поточному році, постійна комісія визнала ситуацію з підвищенням води критичною.
В цей день долучилися до бесіди щодо зрошення й депутати з інших комісій. Так, голова комісії з питань бюджету і фінансів Павло Філіпчук наполіг на тому, аби економіст Головного управління Каховського магістрального каналу надала членам зібрання точні цифри з фінансового плану підприємства. Але цього не сталося. Засумнівалися у достовірності фінансових показників діяльності магістрального каналу й інші народні обранці. Тому депутатам ХОР VII скликання, які представляють аграрний сектор економіки області, в термін до 24 квітня доручено провести переговори з підпорядкованими підприємствами Держводагентства, районними і міжрайонними управліннями водного господарства та встановити економічно обґрунтовані ціни на воду для зрошення. А депутатам Павлу Філіпчуку та Сергію Дроздіку провести переговори з керівництвом Головного управління Каховського магістрального каналу, голові комісії Сергію Рибалку – з керівництвом Головного управління Північно-Кримського каналу.
«На цій нараді із представниками управлінь водокористування відбулося кілька позитивних змін. Нажаль, наразі поки що немає повного порозуміння по тарифах, але ми визначилися, що треба сісти, підрахувати все, і ціну на воду має бути знижено. Вода сьогодні настільки дорога, що неможливо вирощувати рис, такі водозатратні культури як соя, і тому знайти розумний компроміс вкрай необхідно», – зазначив Сергій Рибалко.

Крім того, члени комісії підготують проекти звернень до Прем’єр-Міністра України, голови Антимонопольного комітету України, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства, Міністра екології та природних ресурсів щодо вжиття термінових заходів з врегулювання ситуації.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: