Херсон °C

Олександр Співаковський щодо оплат праці педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної та професійної освіти

Общество, Политика
0

Олександр Співаковський щодо оплат праці педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної та професійної освітиНародний депутат України Олександр Співаковський разом з Іриною Геращенко та Марією Іоновою ще у березні направили запит до Кабінету Міністрів України, якому звернули увагу вищого виконавчого органу на несправедливість у нарахуванні заробітних плат працівникам цієї освітньої ланки по відношенню до посадових окладів педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Уряд надал відповідь.

«Друзі, нарешті маємо надію, що дисбаланс, що наразі існує в оплат праці педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, буде усунено. У березні 2019 року разом із колегами по парламенту Іриною Геращенко та Марією Іоновою направили до Кабінету Міністрів України спільний запит, в якому звернули увагу вищого виконавчого органу на кричущу несправедливість у нарахуванні заробітних плат працівникам цієї освітньої ланки по відношенню до посадових окладів педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Цей дисбаланс в оплаті праці педагогів, як відомо, утворився через невиконання на практиці положень статей 57 та 61 Закону України «Про освіту». І ось нарешті маємо реакцію Уряду на наше звернення. В отриманому документі зазначається, що відповідне підвищення окладів педагогам, які працюють у закладах дошкільної, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, планується вже у вересні 2019 року. Тобто, можна сподіватися, що восени згаданий дисбаланс буде нарешті усунено. Хоча, на мою думку, Уряд мав би зайняти більш чітку позицію щодо централізованого вирішення проблеми низьких надбавок педагогічним працівникам за престижність праці.

 

 

 

 

Нагадаю, чинне законодавство передбачає можливість встановлення за рахунок місцевих бюджетів надбавки у розмірі від 5% до 30%. Проте на практиці місцеві ради, навіть при збільшеному надходженні коштів до бюджету в умовах децентралізації, переважно встановлюють мінімальні надбавки, через що й утворюється такий дисбаланс в умовах оплати праці. Це в свою чергу аж ніяк не сприяє підвищенню престижу праці педагогічних працівників. Тому досягнутий результат не можна вважати остаточним вирішенням проблеми. Будемо боротися далі...» - написав О.Співаковський у соцмережі.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: