Херсон °C

Час військового призову

Новости » Общество
0

Осінь та весна – час військового призову. Кого можуть викликати на службу? Що чекає на тих, хто «ховається» від військкомату? Які умови контракту для службовців?

На ці питання відповів військовий комісар Херсонського міського об'єднаного військового комісаріату Олександр Зіньковський.

За 3 місяці військовий міськсекретаріат повинен набрати 167 чоловік на службу. На сьогоднішній день понад 60 чоловік вже готові до відправки на службу.

Військовий комісар розповідає, що не всі готові йти на службу:

«Є певні проблеми, через тих, хто ухиляється від проходження строкової служби. Деякі просто не з’являються для проходження медичної комісії. А є й такі, котрі ухиляються від проходження служби зовсім. По таких заведено кримінальні справи. За осіннім призовом таких 4. До початку літа по двом з них вже будуть вжиті певні заходи, матеріали вже передано до суду. По інших випадках триває слідство. Що чекає на порушників? 335 ст. кримінального Кодексу України – до 3 років кримінальної відповідальності».

 

Окрім призову, ще існує військова служба за контрактом, яка, до речі, має багато привілеїв:

«З лютого місяці виплати для контрактників, котрі вперше прийдуть на службу, будуть становити 10000 грн. Також є виплати прожиткового мінімуму. Кожен громадян, підписавши контракт, грошове забезпечення отримує згідно звання:

Рядовий солдат – 8 прожиткових мінімумів. Сержант – 9 прожиткових мінімумів.

Офіцерський склад отримує10 прожиткових мінімумів. Наразі, прожитковий мінімум складає 1тис 760 грн. Виплату прожиткового мінімуму передбачено одноразово», - наголосив Зіньковський.

Також, комісар підкреслив, що оплачуються відпустки, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога у разі скрутного фінансового положення у сім’ї службовця.

Хто може прийти на військову службу за контрактом і які існують спеціальності?

«Якщо на контракт хоче піти людина, котра немає досвіду у військовій службовій справі, то ми її направляємо до військового центру, де протягом 3-х місяців людина отримує військову спеціальність, по якій в подальшому може проходити військову службу», - пояснює військовий комісар.

Для тих, хто не має можливості проходити службу в Херсоні – є гарна новина.

Службу можна пройти в інших військових частинах, на території області їх достатньо для вибору. Важливим є те, що військовослужбовців забезпечують житлом по місцю служби, наприклад, це може бути гуртожиток. Або, якщо військова частина не може забезпечити житлом – військовослужбовцю виплачується компенсація за знімання квартири. Розмір компенсації відповідно до сімейного стану, залежить від кількості членів сім’ї, і де службовець проходив службу.

Як відомо, сьогодні не тільки хлопці йдуть на службу, але й ряди військовослужбовців активно поповнюють дівчата.

Наприклад, є такий вид служби, як військова кафедра. На сьогоднішній день, вона існує майже в кожному університеті. Потрапити туди – має змогу кожний.

Олександр Зіньковський з кожним бажаючим вступити на кафедру проводить особисті бесіди:

«Буквально з кожним, хто приходить поступати на військову кафедру , провожу особисті бесіди. На жаль, чомусь ніхто не розповідає вступникам, що вони після закінчення кафедри, будуть проходити службу протягом 1,5 роки, на офіцерських посадах. Військова кафедра платна. На території нашого міста немає власної військової кафедри, але до нас приїжджають викладачі з Сум, Харкова, Одеси. Згідно Наказу Міністра оборони, кожен, з моменту закінчення військової кафедри, і до 43 років – будуть проходити службу. Незалежно: чоловік або жінка».

Власна інформація

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: