Херсон °C

Відомий литовський режисер відвідав Гончарівку

Общество, Культура
0

Відомий литовський режисер відвідав ГончарівкуУ рамках Днів Литовської культури в Україні та до 95-річчя від дня народження видатного литовського актора театру і кіно Донатаса Баніоніса з творчою зустріччю до Херсона завітав його син – режисер, сценарист, актор Раймундас Баніоніс. Про це повідомляє прес-служба Херсонської облради.

Прес-конференція для журналістів, прихильників кіно та литовської культури пройшла в стінах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. На правах господарів працівники Гончарівки встигли поспілкуватися з режисером ще до її початку та задати свої 7 «каверзних» питань. Зокрема, бібліотекарі поцікавились, що Раймундас може порадити почитати, подивитися, послухати, скуштувати. Він пропонує читати, в першу чергу, класику і вважає, що режисером може стати тільки той, кому є, що сказати. Литовський гість виявився справжнім поціновувачем класичних творів, а серед українських письменників Баніоніс виокремив Андрія Куркова.«Мій вибір – класика. У ній – вся основа. Але зараз з’явилося багато гідних творів сучасних авторів …», –сказав він в інтерв’ю.

Зустріч розпочалася з подарунків та теплих слів, адже саме в день зустрічі, 13 травня, Раймундас Баніоніс святкує свій день народження. У подарунок та на теплу згадку про наш південний край режисер отримав вишиванку.«Колись в Києві у одного актора я побачив подібну … Хотілося й собі таку! Ви немов прочитали мої думки – і ось мрія здійснилася», –ділився враженнями від презенту Раймундас.

Раймундас Баніоніс розповів присутнім про сучасні тенденції литовського театру та кіно, ділився враженнями від України, розкрив деякі секрети своїх творчих планів.

Окрема увага була приділена його знаменитому фільму «Діти з готелю «Америка», який вже днями зможуть побачити херсонці. Кінострічка, що вийшла на екрани у 1990 році, показує життя молодих литовських хлопців 70-х років, які прагнули власної свободи. Фільм одразу здобув шалену популярність серед глядачів і не втрачає її й сьогодні. Секрет такого успіху, на думку самого режисера, полягає у тому, що стрічка розповідає про намагання здобути не політичну, а саме людську свободу, коли кожен має право думати і говорити про те, що його, дійсно, хвилює та цікавить.

Попереду уРаймундаса Баніоніса – насичена програма перебування у нашому місті: відкриття фотовиставки, демонстрація у ККЗ «Ювілейний» власного фільму «Діти з готелю «Америка», спілкування з творчою молоддю та кіноаматорами, знайомство з природними та історичними перлинами Херсонщини. А в четвер,16 травня, у Гончарівцідля всіх бажаючих режисер проведемайстер-клас з режисури та сценографії кіно.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: