Херсон °C

Туризм, як напрямок до розвитку ОТГ на Херсонщині

Новости » Общество
0

На Херсонщині офіційно відкривали літній туристичний сезон. Всім відомо, що туризм вже давно перетворився на поширене соціально-економічне й політичне явище, він став одним з найприбутковіших видів бізнесу, зрівнявшись за ефективністю інвестицій з нафтогазовидобувною промисловістю і автомобілебудуванням. Економісти, вчені довели, що туристська індустрія безпосередньо взаємодіє з більшістю інших галузей економіки, в тому числі з промисловістю, сільським господарством, будівництвом, транспортом, страхуванням, зв'язком, торгівлею, харчуванням, культурою, мистецтвом, стимулює їх розвиток.

Всі перечисленні чинники наявні і на Херсонщині. Журналістів на зустріч запросили представники Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України.

Якраз на офіційному відкритті туристичного сезону на території ОТГ «Асканія-Нова» учасники навчального візиту могли спостерігати та навчатися.

В цей день біля п’яти тисяч гостей комфортно себе почували на різноманітних майданчиках.

Звичайно, що Асканії-Новій є що показувати, адже оголошено 100-річчя природного парку Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Е.Фальц-Фейна, але як підготуватися до туристичного фестивалю, та як туриста зустрічати щодня – при зустрічі з делегацією Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України розповів селищний голова ОТГ «Асканія-Нова» Віталій Свінціцький.

Віталій Каземирович розповів гостям, що до зустрічі туристів готувався заздалегідь і підготовка аж ніяк не залежала в Асканії-Новій відкривають літній туристичний сезон, чи в іншому місці:

- Ми вже зрозуміли, що приїзд туристів один раз на рік – це вже ні для кого не цікаво, тим більше, якщо ми говоримо про розвиток. Тому зараз ви побачите прекрасно розташовану літню сцену. В Асканії-Новій не було де зустрічатися молоді. Тепер маємо прекрасну площадку для розвитку. Поруч зі стадіоном, розташовано і літню сцену, там є можливість зібрати велику кількість людей, там будуть працювати аніматори. Зараз у нас завдання не із простих – закликаємо працювати всіх через молодь. Думаю, з часом все вийде, люди побачили, що змінювати населені пункти можливо, було б бажання. Так і з туризмом. До нас їдуть відпочивати люди, головне – їх зустріти, - каже Віталій Свінціцький.

Як же нас зустріла Асканійська ОТГ?

Скажу відверто, що вразила. Вразила не тільки природньою красою дендропарку, зоопарку, але й охайністю вулиць. Відразу видно, в селищі є господар – селище потопає в зелені та квітах, всі адмінбудівлі в центрі мають достойний вигляд.

Асканійське ОТГ у липні цього року відсвяткує своє трьохріччя.

За офіційною інформацією нині до складу об'єднаної територіальної громади входить селище Асканія-Нова та ще шість населених пунктів, там мешкають 5 тисяч 644 особи.

На території громади діють гімназія в Асканії-Новій і школа у Маркеєві, Питомницька і Молочненська школи-садки, два дитячих садочки (Асканійський і Маркеєвський), амбулаторія, п'ять ФАПів (села Іллінка, Молочне, Питомник, Комиш і Маркеєв), а також станція екстреної швидкої допомоги в Асканії-Нові.

За цей невеликий відрізок часу громаді вдалося зробити багато чого.

Найбільше голова ОТГ пишається новим стадіоном, який побудувалиу 2017 році. На його відкриття пішло понад 100 тисяч гривень з бюджету, а ще 100 тисяч гривень громада отримала від місцевих підприємців.

- Я постійно пояснюю людям, якщо вони не піднімуться, і не почнуть змінювати своє село – нічого не вийде. Всі разом збирали кошти на стадіон, думаю, що те саме прийдеться робити і з дорогами, від цього нікуди нам не подітися. Дуже важко ідуть люди на зміни, але ми не здаємося. Я був у США, подивився, як там люди живуть, на чому вони гроші заробляють, їх стиль життя. Скажу вам відверто, після поїздки зробив для себе вивід – нікуди не поїду жити за кордон, гарне життя можна створити і у себе на Батьківщині, - переконує Віталій Свінціцький.

Про бренди фестивалів, саме їх створення, про створення комфорту в населеному пункті розповів із власного досвіду практик – Анатолій Негра:

- Щодо молоді, комфорту – ми хотіли мати здорових дітей, із запечатаним бутлем пішли гроші збирати, якраз не самі, а з молоддю це організували. В результаті на побудову Палацу спорту назбирали більше мільйона гривень. Щодо фестивалів, починали з сотні гостей, а збирали під бренд згодом до 40-ка тисяч глядачів. «Купальські зорі», Кавуновий фестиваль стали візитівкою нашого краю, а для щоденного життя залишилась побудована набережна зі статуями та фонтанами. Тому шукайте свою родзинку, і вперед, - порадив присутнім на зустрічі Анатолій Негра.

Після обміну досвідом, думками та пропозиціями всі учасники навчального візиту перемістилися на майданчики фестивалю: від практики до дій…

Туризм, як напрямок до розвитку ОТГ на Херсонщині

Туризм, як напрямок до розвитку ОТГ на Херсонщині

Туризм, як напрямок до розвитку ОТГ на Херсонщині

 

Тетяна Дергачева

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: