Херсон °C

До поліції Херсонщини надійшло 196 звернень про порушення виборчого законодавства

Новости » Общество
0

Переважна більшість інформацій стосувалася розміщення та розповсюдження агітаційних матеріалів без зазначення необхідних вихідних даних. Також поліція зареєструвала 25 повідомлень про можливий підкуп виборців. За результатами перевірок вказаних фактів районними підрозділами поліції були відкриті 11 кримінальних проваджень та складено і направлено до суду 56 адміністративних протоколів. Про це інформує відділ комунікації поліції Херсонської області.

75 інформацій надійшли від представників Громадянської мережі «ОПОРА» та інших громадських організацій, 54 повідомлення – від громадян, 13 – від кандидатів у депутати та їх представників. Інші правопорушення виявили безпосередньо поліцейські. Кожна отримана інформація ретельно перевірялася. В результаті були відкриті 4 кримінальні провадження за ст.160 Кримінального кодексу України «Підкуп виборців» та 2 – за ст. 296 ККУ «Хуліганство». Також в Єдиний реєстр досудових розслідувань були внесені відомості за фактами підроблення документів, пошкодження майна, вчинення крадіжок та погрози фізичною розправою.

Як повідомив керівник управління превентивної діяльності обласного главку поліції В’ячеслав Шинкарьов, на теперішній час на Херсонщині усі 5 окружних виборчих комісій взяті поліцією під цілодобову охорону. Також поліцейські супроводжують членів дільничних комісій до місць отримання виборчих бюлетенів та їх доставлення на ДВК, де забезпечуватимуть збереження виборчої документації, публічний порядок та безпеку громадян.

Поліція Херсонщини нагадує учасникам виборчого процесу про недопустимість порушення вимог виборчого законодавства. Адже за це передбачена, як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Окремо звертаємо увагу на недопустимість здійснення незаконного фінансування чи роздачі коштів або підкупу виборців. При цьому ст. 160 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність для обох сторін – того, хто пропонує гроші, і того, хто їх бере. Одержувачу коштів загрожує покарання від штрафу до 2-х років обмеження волі. Максимальне покарання для особи, яка вчинила підкуп, - до 7 років позбавлення волі.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: