Херсон °C

Асканія-Нова селищна ОТГ - фестивальна столиця Херсонщини - розважала на «Гобелен-фест»

Новости » Общество
0

Асканія-Нова селищна ОТГ - фестивальна столиця Херсонщини - розважала на «Гобелен-фест»Асканія-Нова - адміністративний центр цієї унікальної територіальної громади тільки цього року неодноразово ставав в епіцентрі культурних та розважальних подій на Херсонщині, який згуртував територіальні громади області, насамперед об’єднані територіальні громади на розвиток їх туристичного потенціалу. Саме в Асканії цьогоріч область урочисто відкривала свій туристичний сезон у травні, і саме тут пройшли найгучніші фестивальні події поточного року.

Яскравим та неймовірно сонячним за настроєм та позитивними емоціями видався й «Гобелен-фест» – переможець конкурсу культурно-мистецьких проектів громад Малі міста - великі враження. Аби якомога ширше розповісти про цю громаду та про мистецьку подію, Херсонське регіональне відділення Асоціації міст Україниорганізувало цього дня прес-тур на тему: «АСКАНІЯ-НОВА ОТГ: промоція громади, кроки до успіху» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (#ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки#USAID.

Як зазначив у вітальному слові під час прес-конференції голова Асканія-Нова ОТГ Віталій Свінціцький, громада прагне заявити про себе конкретними справами, стрімким розвитком інфраструктури, перспективним плануванням туристичних та культурних подій. Фестивалі – це лише частинка спільної праці та цілеспрямованої проектної діяльності, спрямованої на нарощування внутрішнього потенціалу громади, його фінансових можливостей та створення комфортного життя для мешканців. У тому числі – дозвілля жителів громади, підтримання молодіжних ініціатив.

Асканія-Нова селищна ОТГ - фестивальна столиця Херсонщини - розважала на «Гобелен-фест»

Асканія-Нова селищна ОТГ - фестивальна столиця Херсонщини - розважала на «Гобелен-фест»

– «Малі міста – великі враження» – це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад, – зазначила виконавчий директор регіонального відділення#АМУЛариса Оленковська. – Фінансування таких ініціатив відбувається за кошти грантової програми Уряду. Конкурс уже другий рік поспіль реалізується Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за підтримкиМіністерство культури України.
Як зазначили організатори, головна мета фестивалю «Гобелен-Фест» – розвиток конкурентоспроможного культурно-туристичного простору громади та громад- партнерів на основі використання потенціалу біосферного заповідника імені Ф. Е. Фальц-Фейна, інституту тваринництва степових районів імені М. Ф. Іванова та елементів нематеріальної культурної спадщини – традицій інтер-культурності, посилення інвестиційної та туристичної привабливості громади. Поєднуючи об’єкти природи, мистецтва театру, елементів ужиткового мистецтва та науки навколо неповторної степової спільноти, заснованої німецькими колоністами та українцями в степах Таврії. Майстер-класи майстрів гобелену, ткацтва, плетіння із вовни, кулінарне шоу, фестиваль борщу, в основі яких місцеві кулінарні традиції, частування кулішем, чабанською юшкою, варениками, пампушками.

Асканія-Нова селищна ОТГ - фестивальна столиця Херсонщини - розважала на «Гобелен-фест»

Асканія-Нова селищна ОТГ - фестивальна столиця Херсонщини - розважала на «Гобелен-фест»

Асканія-Нова селищна ОТГ - фестивальна столиця Херсонщини - розважала на «Гобелен-фест»

У секції кіно було представлено документальний фільм про Асканію-Нова. Театральна частина фестивалю представлена професійними акторами Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Наукова частина - виставкою племінного та товарного поголів’я овець єдиного в Україні Інституту тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» – Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства та майстер-класами зі стрижки овець.
Можна було послухати аматорів сцени, численні дитячі вокальні та хореографічні колективи. А ще насолодитися принадами Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна – одного з 7 природних чудес України, що входить в сотню найвідоміших заповідних територій планети, який відсвяткував своє сторіччя. Учасникам прес-туру неймовірно поталанило відвідати заповідник у супроводі його славетного директора Віктора Гавриленка. Він розповів про співпрацю з територіальною громадою, про сьогодення та перспективи заповідника, наукову діяльність та налагодження зовнішніх зв’язків.
І під час прес-конференції, і в спілкуванні з представниками громади чимало йшлося про те, яким чином планується розвиток#ОТГ, що ще належатиме для цього зробити. Здебільшого говорили про необхідність налагодження логістики, зокрема, впорядкування доріг для якісного транспортного сполучення. Відчувається, що особлива аура місцевості та старання самої громади сприятимуть її розбудові, зміцненню міжмуніципальних зв’язків, нарощуванню обсягів туристичних потоків. Адже дедалі більше туроператорів виявляються цікавість до Асканії-Нова. Чимало з них прибули на «Гобелен-фест».

ПУЛЬС Децентралізаційний марафон

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: