Херсон °C

У Каховському районі є питання до питної води

Новости » Общество
0

З 16 по 17 жовтня поточного року фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено позапланову перевірку Червоноперекопського сільського комунального підприємства з відбором проб питної води з артезіанських свердловин на мікробіологічні та фізико-хімічні показники та зразків ґрунту біля свердловин на наявність пестицидів та токсичних елементівз метою встановлення дотримання вимог санітарного законодавства у сфері питної води та питного водопостачання населення.

Червоноперекопське сільське комунальне підприємство забезпечує питною водою 2511 жителів 4 населених пунктів Зеленопідської сільської ради Каховського району: це селище Зелений Під, с. Подівка, с. Калинівка, с. Петропавлівка та с. Зелена рубанівка.

Як повідомляє Держпродспоживслужба в Херсонській області, Водопостачання здійснюється від 6 артезіанських свердловин, тип води питної – необроблена природна.

Під час перевірки зверталася увага на дотримання санітарних вимог у зонах охорони свердловин, зокрема в зоні суворого режиму: наявність огорожі, впорядкованість територій біля свердловин, проведення покосу трави, утримання оглядових колодязів, їх герметизація та недопущення попадання ливневих та талих вод; відсутність забруднюючих факторів тощо.

Акцентовано увагу на необхідності проведення відомчого лабораторного контролю питної води в місцях водозаборів, при надходженні в мережу та в розподільній мережі, дотриманні періодичності та виду контролю відповідно до робочої програми лабораторного контролю. Наголошено на необхідності розробки технологічного регламенту та погодження його в установленому законодавством порядку.

Відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 Червоноперекопське сільське комунальне підприємство здійснює виробничий контроль безпечності та якості питної води з місць водозабору та розподільчої мережі. Згідно з протоколами досліджень якості питної води, встановлено, що питна вода не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за санітарно-хімічними показниками.

У ході перевірки для проведення лабораторних досліджень відібрано із свердловин 12 проб води для лабораторних досліджень на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, 6 проб ґрунту з території свердловин для дослідження на вміст пестицидів, токсичних елементів, рН.

За результатами перевірки підготовлено акт та припис щодо усунення виявлених недоліків.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: