Херсон °C

У Херсоні старт опалювального сезону обіцяють 1 листопада

Новости » Общество
0

Станом на 30 жовтня найбільше непідключених до мереж централізованого теплопостачання залишається житлових об’єктів у двох областях – Львівській та Херсонській, повідомляє прес-служба Міністерства розвитку громад та територій. Майже 57% житлових будинків в Україні опалюються. Найвищі обсяги підключення – в Винницькій, Донецькій, Закарпатській та Чернівецькій областях. Згідно з даними міністерства, опалення включили в 64,7% об’єктів соціальної сфери. Менше половини з них опалюються в 8 областях – у Волинській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій та Херсонській. Відтак з насуванням холодів є ризик зриву опалювального сезону.

Разом з тим серйозною загрозою для населених пунктів з централізованим опаленням є прийняття постанови №560, якою пропонують встановити граничні тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн. за 1 Гкал за наявності приладів обліку та 35,21 грн. за 1 кв. м – без таких приладів. Послуга з гарячого водопостачання становитиме до 83,66 грн. за 1 м куб. І це при тому, що середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня ц.р. складав 1807 грн. за 1 Гкал. Тобто запровадження меншого тарифу у відповідності до постанови призведе до додаткових непомірних витрат місцевих бюджетів на погашення різниці в тарифах, яка за час опалювального сезону 2019/2020 років сягне 7 млрд. грн. Експерти Асоціації міст України наголошують, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а впровадження подібних змін призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню! А щоб теплопостачання не припиняти, органи місцевого самоврядування будуть вимушені оптимізувати фінансування зарплат педагогам та лікарям, скоротити працівників комунальних підприємств, обмежити фінансування соціальних програм. На ці статті витрат просто забракне коштів у місцевих бюджетах.

У Херсоні старт опалювального сезону обіцяють 1 листопада. Планується, що до цього опалювальна мережа міста буде повністю готова до приймання теплоносія. «Важливо, щоб тепло надійшло в школи міста до того часу, як учні повернуться з осінніх канікул», — пообіцяв міський голова Володимир Миколаєнко.

Ксенія АЛІСОВА

Новий день

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: