Херсон °C

Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер подякував всім, хто дбає про інклюзію

Новости » Общество
0

Таке звернення Владислав Мангер оприлюднив на власній сторінці в соціальних мережах:

«Дякую вам та всім, хто долучається до свідомої інклюзії в суспільстві!

Є постанова Кабміну, за якою у загальноосвітніх навчальних закладах мають бути створені інклюзивні класи для людей з особливими потребами. Школи-інтернати мають припинити набір першокласників та до 2022 їх рекомендовано перетворити в інші типи навчальних закладів. Це викликало шквал суперечок: чи можна, щоб за однією партою сиділи люди з різними відмінностями, чи не погіршить це розвиток інших дітей, чи буде надано належні умови.

Однак інклюзивність - це не просто постанова.Це свідомий підхід до надання рівних можливостей в освіті та суспільстві. Це піклування в рівній мірі про розвиток як того, хто мовчазний у 6 років, та і того, хто навчився писати ще у 3 роки. Кожен із нас по-своєму особливий.

Немає наказу, за яким на облраду чи інших орган влади покладається обов’язок слідкувати за виконанням цієї постанови. І я вдячний, що на Херсонщині є люди, які готові взяти цю ініціативу на себе. Сьогодні, у Міжнародний день людей з особливими потребами, я хочу подякувати цим людям.

Татьяна Гасаненко (Tatyana Gasanenko),Ирина ПетроваОлена Юдіна,Татьяна Левченкота іншим членам робочої групи, які допомагають виявити та допомогти із вирішенням проблем, з якими стикаються діти, батьки і викладачі.
Natalia Miroshnik,Ирина Ханиковата всім батькам, які активно піклуються цією темою, створюють ініціативи та просто відкриті до діалогу і пропозицій.
Дякую вам та всім, хто долучається до свідомої інклюзії в суспільстві!

Для тих, хто має сумніви у доречності таких реформ, рекомендую присвятити 20 хвилин перегляду виступу ученої-аутиста Темпл Ґрандін. У дитинстві їй діагностували аутизм та рекомендували віддати до спеціального закладу. Однак мати найняла лікарів і вирішила допомогти доньці адаптуватися до соціуму замість ізоляції. У цій лекції вона розповідає, як працює її мозок і мислення картинками та як це допомогло їй здійснити революцію в практиці гуманного поводження з худобою:https://www.ted.com/…/temple_grandin_the_world_needs_all_ki….

А для сімейного перегляду та розуміння шляху адаптації пропоную біографічний фільм про неї - «Темпл Ґрандін». Стрічка отримала нагороди «Эммі», «Золотой глобус» та Гільдії кіноакторів. І сама вчена говорить, що фільм дуже чітко відобразив її мислення та життя».

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: