Херсон °C

Кожен десятий херсонець має проблемні стосунки із службовцями та представниками влади

Новости » Общество
0

Кожен другий херсонець із соціально вразливих верств населення потребує правової допомоги. Але багато людей не можуть зробити перший крок до вирішення наявних проблем і почати діяти. Такі результати показало соціологічне дослідження "Доступ до правових послуг серед уразливих категорій населення в Херсоні", презентація і обговорення результатів якого відбулося, під час круглого столу, 29 листопада, у малому залі Херсонської міської ради.

Як розповів голова обласного відділення Соціологічної асоціації України Микола Гоманюк / Mykola Homanyuk, майже кожен третій з опитаних має проблеми у сфері соціальних виплат та пільг, медичного обслуговування та житлово-комунального господарства. А кожен десятий має проблемні стосунки із службовцями та представниками влади. Це в п’ять разів більше, ніж аналогічний показник серед звичайних херсонців. При цьому 40% представників незахищених верств населення не звертаються за правовою допомогою. Це пов’язано із зневірою, сприйняттям розв’язання правових проблем як складного, нервового, тривалого, а подекуди фінансово затратного процесу.

Дослідження провела ініціативна група з представників ГО ІРЦ Правовий простір , обласного відділення Соціологічної асоціації України, Херсонська обласна організація Комітету виборців України , представників депутатського корпусу Херсонська Міська рада та органів місцевого самоврядування.

- Ініціативна група дійшла висновку – Херсон потребує системного підходу до організації безоплатної правової допомоги.

Необхідно проводити постійні правові консультації, інформувати все населення міста використовуючи різні джерела комунікації. Відсутність постійної інформації приводить до кризи в системі і нівелює всю діяльність органів влади та громадських організацій, - розповів голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Бєлий. - Висновки, які озвучив Дементій – це першочергові пункти, які влада повинна вирішити. Але ж за кожним невирішеним юридичним питанням стоїть реальне невиконання функціональних обов’язків органів виконавчої влади. Якщо людина не отримала допомогу у міськвиконкомі і змушена йти до громадськості або юристів – це говорить про те, що необхідно підіймати кваліфікацію людей, які тут працюють і змінювати структуру виконавчої влади. Ми обов’язково опрацюємо всі ці питання, - зазначила секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко .

Дослідження проведене в рамках Програма Правоспроможна громада , яка адмініструється Громадською спілкою Мережа правового розвитку у партнерстві з Міжнародний фонд "Відродження", Київський Міжнародний Інститут Соціології , Українська фундація правової допомоги та мережею правових клубів PRAVOKATOR правовий клуб Київ . Щира вдячність за публікацію Юлия Лукьяненко і Газета "Вгору" від всієї ініціативної групи Дементій Білий (Дементий Белый) Дмитро Жуков Марина Войтенко Oxana Dyakova Alisa Gott Serhii Plakhotniuk Також велика вдячність за підтримку Спілка жінок Херсонщини і всім волонтерам й екстпертам Marina Shpiker, хто долучився до і вболівав!

За інформацією Херсонський кризовий центр

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: