Херсон °C

Новокаховським платникам роз’яснювали нові правила використання РРО

Общество, Экономика
0

Новокаховським платникам роз’яснювали нові правила використання РРО Днями заступник начальника управління — начальник відділу моніторингу доходів та обліку платежів Новокаховського управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі Антоніна Веремієнко та завідувач сектору обслуговування платників Ірина Томашевська провели зустріч - дискусію з представниками бізнес - спільноти м. Нової Каховки з питань нововведень використання РРО, які наберуть чинності у наступному році. Захід відбувся у приміщенні Виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області за участі депутатського корпусу Новокаховської міської ради та представників органів місцевого самоврядування.

Податківці детально проінформували присутнім основні законодавчі новозміни Законів: №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Та впевнено переконали представників малого та середнього бізнесу, що нові правила використання РРО спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Учасникам зустрічі пояснили, що відповідно до нових законів, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. При цьому Державна податкова служба має забезпечити безкоштовним програмним рішенням для використання суб'єктом господарювання програмного РРО, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет.

Важливою стала інформація про терміни набрання чинності усіх нововведень. Зокрема, що Закон №128 набере чинності через шість місяців з дня його опублікування (тобто з 19 квітня 2020 року можна буде застосувати програмні РРО), окрім: правил сплати штрафів, компенсації покупцям частини вартості за товари, придбані без фіскального чеку, та нових розмірів штрафів за незастосування РРО та інших видів порушень, встановлених у ст. 17 Закону про РРО. Вони почнуть діяти з 1 жовтня 2020 року. Закон №129 набере чинності також через шість місяців з дня його опублікування (з 19 квітня 2020 року), окрім: норм ПКУ щодо кешбеку. Вони запрацюють з 1 жовтня 2020 року.

Під час жвавої дискусії - обговорення податківці переконали представників підприємницьких кіл Нової Каховки, що нові Закони про РРО не направлені на фіскалізацію, погіршення правил чи на зміну спрощеної системи оподаткування. А навпаки, нововведення з РРО мають на меті захистити права споживачів та створити однакові, конкурентні умови ведення бізнесу. Це позитивно впливатиме на надходження податків до бюджету, які якісно впливають на соціально- економічний розвиток громад області.

Прес-служба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: