Херсон °C

Кримінальний Херсон: після відгрузки піску з Чорногорії судно вимили у Дніпрі

Общество, Криминал
0

Ось така інформація зі справи по розслідуванні Чорногорського піску зявилася в соціальних мережах: «В провадженні відділу СУ ГУНП в Херсонській області перебувають матеріали об`єднаного досудового розслідування, внесенні до ЄРДР за №12019230000000385 від 12.12.2019 року, за фактом того, що службові особи ТОВ «ТД «ІТАКА» (код ЄДРПОУ 37744287), що зареєстровано за адресою: м. Херсон, вул. Блюхера, 115, порушили правила екологічної безпеки під час незаконного отримання на утилізацію відходів піску шляхом захоронення на полігоні побутових відходів на території м. Херсон.

Так у ході розслідування встановлено, що митним брокером та посадовими особами ВК «ФІРМА АРКА» (ЄДРПОУ 21561915), ТОВ «ІТАКА» (ЄДРПОУ 37744287) та VAL MONTENEGRO, надано до митниці підроблені документи, а саме листи міського голови Херсонської міської ради від 28.10.2019 року №3-4 -5993, якими гарантовано, що під час виконання робіт по захороненню відходів піску (діоксин кремнію), компетентні органи будуть здійснювати технічний нагляд та контроль за виконанням вимог законодавства стосовно охорони праці, санітарних та екологічних норм на всіх етапах утилізації, з метою митного оформлення та незаконного ввезення та розвантаження на території України, піску (діоксид кремнію), після піскоструменевої обробки днищ суден на судноремонтному заводі в м.Бієло, Республіка Черногорія, що створює передумови для забруднення та псування земель відходами шкідливими для життя людей та довкілля.

Одночасно з цим встановлено, що службовими особами ТОВ ТД «ІТАКА» з метою ввезення на територію України небезпечних відходів, підроблено документи, що надано для проведення митного оформлення піску «діоксиду кремію» у кількості близько 3 870 494 тон., який надійшов 07.12.2019 року на т/х «FL LIDTA», а саме висновок Міністерства енергетики та захисту довкілля України No8/7/5833-19 від 04.10.2019 року, згідно якого вказані відходи не створюють загрозу для довкілля, а також здоров`я людей.

ВК «Фірма АРКА» двічі отримувала відмову від міністерства на включення до зеленого переліку, у зв`язку з тим, що згідно наявних офіційних даних розміщених на сайті кампанії, серед домішків «оксиду кремнію» наявні чотири типи забруднюючих речовин, а саме: азбест, трібутулін, важкі метали та вуглеродовмісні речовини (залишки нафтопродуктів), що класифікують його як небезпечний.

Згідно відкритих джерел інформації постачальником піску після піскоструйної обробки днища суден на територію України є «VALGO MONTENEGRO», яке здійснює роботи по очищенню території суднобудівної верфі на території Республіки Чорногорія, на які Всесвітнім банком виділено 50 млн. євро. У свою чергу «VALGO MONTENEGRO» уклало контракт з ВК «Фірма «АРКА» (м.Київ) щодо постачання піску після піскоструйної обробки кораблів на утилізацію.

Відповідно до поданих документів до ВМД встановлено наявність листа міського голови Херсонської міської ради від 28.10.2019 №3-4-5993, яким гарантовано, що під час виконання робіт по захороненню відходів піску, компетентні державні органи міста Херсон будуть здійснювати технічний нагляд та контроль за виконанням вимог законодавства України стосовно охорони праці, пожежних, санітарних та екологічних вимог на всіх етапах утилізації відходів піску.

Відповідно до отриманої відповіді з Херсонської міської ради від 11.12.2019 року №8-10510-3/12 встановлено, що копія гарантійного листа від 28.10.2019 №3-4-5993 є підробленою, вказаний лист Херсонською міською радою не виписувався та головою не підписувався.

На даний час вже виникли всі умови для забруднення навколишнього середовища хімічними відходами від імпортованих забруднених речовин, оскільки місце зберігання забрудненого піску «діоксином кремнію» знаходиться в безпосередній близькості до води, що сприяє забрудненню вод р.Дніпро домішками «оксиду кремнію» та наявними чотирма типами забруднюючих речовин, а саме: азбест, трібутулін, важкими металами та вуглеродовмісними речовинами (залишки нафтопродуктів).

Також встановлено, що екіпаж судна FL LIDYA (IMO 8607658) знаходячись в акваторії Херсонського морського торгівельного порту (код 01125695), здійснив забір води з річки Дніпро, на промивку забруднених відсіків судна після перевезення імпортованих відходів піску (з діоксидом кремнію), після чого забруднена вода з вказаними відходами та тяжкими металами без очистки була злита в річку Дніпро, що також в свою чергу призвело до екологічного забруднення значних територій водойми».

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: