Херсон °C

Художники та активісти зі всієї України будуть змагатись в мистецькому айдіатоні в Херсоні

Общество, Культура
0

З 7 – по 9 лютого у Херсоні працюватиме проект «Мистецтво в авангарді суспільних змін» реалізує Одеський художній музей в партнерстві з Херсонським художнім музеєм та Бердянським художнім музеєм за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Музеї генерують ідеї», – впевнені організатори проекту «Мистецтво в авангарді суспільних змін», який проходить в трьох містах півдня України – Херсоні, Одесі та Бердянську.

Три місяці в Херсонському, Одеському та Бердянському художніх музеях науковці та філософи читали лекційні курси про те, як мистецтво може змінювати на краще цілі міста та країни. Ми говорили, як художник може стати справжнім бунтарем, спроможним вибороти право співгромадян на свободу. За цей період навколо художніх музеїв півдня Україні утворились справжні ком’юніті, для них і проведуть айдіатон – змагання творчих команд, які мають за кілька днів придумати оригінальну ідею арт-об’єкту з соціальним підтекстом. Він має порушити важливе для суспільства питання – стану екології, прав людини, благодійності, збереження культурної спадщини, толерантності, економіки, корупції або свободи. Головні критерії вибору переможців – спроможність проекту майбутнього арт-об’єкту спричинити в суспільстві обговорення проблеми та надихнути людей на зміни. Переможці отримують можливість втілити свій проект у життя.

Кожна команда айдіатону буде складатись з митців, маркетологів, медійників, громадських активістів та містян, яким не байдужа доля власного міста та країни. Всього очікується 60 учасників, які будуть розділені на 10 команд.

Оцінювати творчі доробки команд-учасниць буде журі, до якого входять: директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд, заступниця директора Олександра Ковальчук, директорка Херсонського художнього музею Аліна Доценко, директорка Бердянського художнього музею Марина Бучакчийська та представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Мистецтво в авангарді суспільних змін» об’єднує українські музеї півдня у пошуках відповіді на питання, яким чином мистецтво, культурні інституції та громадські діячі впливали та можуть впливати на суспільство, щоб змінити його на краще.

Реєстраційна форма для митців: http://bit.ly/39V8jq8

Реєстраційна форма для активістів та містян (пріоритет відбору для мешканців Херсону), а також для медійників, маркетологів та журналістів (пріоритет відбору для мешканців Одеси): http://bit.ly/2sRUIPN

За інформацією обласної ради

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: