Херсон °C

Депутати міськради ініціюють закриття бібліотек

Новости » Общество
0

Херсонці, що стежать за складним (щоб не сказати скандальним) процесом ухвалення міського бюджету на 2020 рік, знають про його дивовижні "новації", зокрема й у сфері культури. Але зараз інформація про новий кошторис міста дійшла й до простих херсонців, яким лишається лише жахнутися. Йдеться, передусім, про цинічне закриття кількох бібліотек, які завжди користувалися підтримкою херсонців як культурні та інформаційні центри своїх громад.

Не є таємницею, що вже кілька років група депутатів Херсонської міської ради на чолі з Артемом Кияновським лобіює рішення про закриття міських бібліотек під виглядом їхньої "оптимізації". І ось, "оптимізація" настала: січнева сесія міської ради прийняла рішення про продаж бібліотечних приміщень за адресами вул. Лавреньова 11, вул. Московська 46, вул. Київська38, вул. Патона 4-А, пр. Текстильників 4.

Депутати міськради ініціюють закриття бібліотек

Це лише сухий перелік адрес, але ж за кожною стоїть жива активна бібліотека з тисячами читачів! Ми часто називаємо наші бібліотеки "книгозбірнями", але чи замислювалися ви над тим, що вони зараз є чимось набагато більшим?

Уявімо, що ви закінчили школу кілька років тому, але, з певних причин, лише цього року вирішили розпочати навчання в університеті. Насамперед вам слід скласти ЗНО. Але як це зробити? Де? За яких умов? Саме в цю мить вам допоможе бібліотека: в будь-якій з них вам, за допомогою офіційних онлайн-ресурсів знайдуть графік проведення ЗНО, умови участі та найближчі доступні пункти зовнішнього незалежного оцінювання.

Або ж припустимо, що ви людина старшого віку, але маєте потребу вирушити до родичів в протилежний бік країни. Ось тільки в залізничних касах такі черги! Кажуть, що квиток можна оформити онлайн, але ж де і як це зробити? Так, тут теж на допомогу прийде бібліотека.

Гадаєте, це все?! Звичайно ж, ні! Бібліотеки залюбки допоможуть вам придбати товари через інтернет за допомогою провідних і (перевірених!) онлайн-каталогів та маркетплейсів. Послуги з працевлаштування? Це теж реально! Пошук оголошень про вакансії, консультації з грамотного складання резюме та розміщення їх на відповідних порталах...Запис до електронної черги до лікарні? Подання даних комунальних платежів через Viber? — Все це можна зробити у міських бібліотеках.

А точніше, можна було зробити донедавна. Адже відтепер цілі величезні райони міста — Шуменський, ХБК, Острів — лишаються без жодної книгозбірні!

Дивовижно, що лише кілька років тому міський голова був ініціатором відкриття нової бібліотеки для дорослих на Острові. Ця обіцянка навіть була частиною його передвиборчої програми! А сьогодні він, серед інших, закриває й цю, щойно відкриту, бібліотеку № 24.

У ці вихідні в бібліотеці № 17 на Шуменському було як завжди весело й повнолюдно, лунав щасливий дитячий сміх... Малеча створювала з паперу кумедних мишенят на майстер-класі "Чарівна майстерня"... Як сказати необізнаним з депутатським цинізмом дітлахам, що скоро цієї затишної книгозбірні не буде?!

Що сказати тисячам читачів сусідньої бібліотеки для дорослих?! Що бібліотека виявилася непотрібною, натомість на її місці буде чергова "наливайка", куди здійснюватимуть паломництво пияки й дрібні злодюжки району?

ДОВІДКОВО: Бібліотеки міста сьогодні об’єднані в Херсонську централізовану бібліотечну систему, одну із кращих в південноукраїнському регіоні. На базі бібліотек міста неодноразово відбувалися професійні та міжнародні навчання, обмін досвідом як українських, так і зарубіжних бібліотекарів.

Бібліотеки були переможцями різних конкурсів, отримували і отримують гранти на розвиток, залучають додаткові кошти на розвиток, впроваджують нові безкоштовні послуги для громади (подача онлайн-даних ЖКГ, запис до лікаря, навчання цифрової грамоти, ЗНО). Тут працюють Університети ІІІ віку для літніх людей та ІТ майданчики для молоді, творчі студії, читацькі об’єднання, мовні клуби з вивчення англійської та інших мов.

Всі бібліотеки протягом останніх років відремонтовані, мають сучасний інтер’єр та дизайн. Тут створені комфортні умови для відвідувачів з метою отримання інформації, навчання чи проведення дозвілля. Постійно оновлюється бібліотечний фонд. В усіх бібліотеках є безкоштовний доступ до інтернету через стаціонарні комп'ютери та Wi-Fi. А в 2020 році, до Дня міста, заплановано відкрити чотири модернізовані бібліотеки в центрі міста, на Таврійському, Житлоселищі та ХБК.

Але чи вийде тепер здійснити ці плани?

Олексій Гараненко, читач Бібліотек № 17 та № 19

https://telegra.ph/HUDOBA-DO-B%D0%86BL%D0%86OTEK-NE-HODIT-TO-J-VAM-NE-TREBA-01-28?fbclid=IwAR1sLwPYf4LJMadkCYMVnJeiJlFKTXR7UAxIbifxoZOpbH-OwfRDLUaAljE

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: