Херсон °C

Рефат Чубаров: Так що ж хотіли сказати в СБУ?

Общество, Политика
0

Спецслужби Росії намагаються «дестабілізувати соціально-політичну ситуацію» в районах Херсонської області поблизу адміністративного кордону з анексованим Кримом ‒ таке повідомлення 30 січня з’явилося на офіційному сайті Каланчацької районної державної адміністрації з посиланням на головне управління СБУ у Криму.

За інформацією українського силового відомства, «іноземні спецслужби намагалися здійснити компрометацію працівників органів державної влади і місцевого самоврядування». До того ж у повідомленні сказано, що «проводиться робота для маніпулювання громадською свідомістю населення регіону з метою провокування масових заворушень, спрямованих на силове розблокування каналу для подачі води на тимчасово окуповану територію Криму». Про те, що це може означати, йшлося в ефіріРадіо Крим.Реалії.

ЖурналістиКрим.Реаліїзв’язалися з управлінням Служби безпеки України у Криму, і там повідомили: «Ця інформація має загальний характер і була надіслана у вигляді листа Каланчацькій райадміністрації для пояснення і проведення бесід, а також інформування місцевих жителів. Поки ми не бачимо причин давати будь-які коментарі як мінімум до понеділка (оригінал матеріалу був підготований наприкінці минулого тижня – ред.). Поки що нічого гучного не відбулося».

Також редакція спробувала зв’язатися з адміністрацією Каланчацького району, яка опублікувала повідомлення, але там на дзвінки ніхто не відповів.

Голова Херсонської ОДАЮрій Гусєвзапевнив Крим.Реалії, що місцева влада тримає ситуацію в області під контролем, зокрема перед російською загрозою…

Голова Меджлісу кримськотатарського народуРефат Чубароввисловлює здивування з приводу розпливчастих, як він вважає, формулювань у повідомленні СБУ.

«Ця заява настільки заплутана, закамуфльована, що не зрозуміло, що ж саме хотіла сказати СБУ. Говориться про якісь спроби іноземних спецслужб, потім йдеться про Росію, країну-агресора. Треба бути чіткішими: готується змова низки країн чи ж тільки Росії? І в чому суть впливу на людей у Херсонській області? Чи спостерігаємо ми за суспільними настроями, процесами на територіях, прилеглих до тимчасово окупованого Криму? Ми зі свого боку не можемо сказати, щоб останнім часом там відбувалися якісь надзвичайні події. Сплески сепаратизму в Херсонській області трапляються під час суспільно значних подій місцевого рівня або державного. Є люди з-за меж Херсонської області, які намагаються в соціальних мережах налаштовувати людей проти України або кримських татар», – каже діяч.

«Буквально сьогодні у мене були люди з Криму ‒ професіонали, які розбираються в екологічних змінах на півострові і знають про наслідки відсутності води, опадів цієї зими. Вони прогнозують катастрофічну нестачу води в Криму вже з червня. Якщо не знайдуться інші можливості постачання людей питною водою, може активізуватися тиск на Україну з метою отримувати воду Північно-Кримським каналом. Будуть інформаційні атаки, і спрямовані не стільки на Україну, скільки на міжнародну думку. Оперуватимуть гуманітарними аспектами екологічної катастрофи, при цьому замовчуючи те, у зв’язку з чим відсутня вода. Я очікую пропозицій української влади про торг: починаючи від обміну заручниками й закінчуючи особливими економічними зв’язками, де Україна продовжує взаємодіяти з Росією», – вважає він.

На думку Рефата Чубарова, на цьому тлі «заплутані заяви» СБУ грають не на користь Україні.

https://www.radiosvoboda.org/a/chym-khersonskii-oblasti-zahrozhuie-rosiia/30414403.html?fbclid=IwAR1E8cnsW9vKg4ng0JFbEPT0EyGrm42AHMfGxN29-gLQ8OWhJean7aWV3pg

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: