Херсон °C

Відбудеться презентація Південного центру радіаційної терапії, створеного на базі КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер»

Общество, Здоровье
0

Відбудеться презентація Південного центру радіаційної терапії, створеного на базі КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» 28 лютого о 13:30 відбудеться презентація Південного центру радіаційної терапії, створеного на базі КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Херсонської обласної ради. Про це йдеться в офіційній інформації обласної ради.

Упродовж 2018-2019 років, завдяки консолідації зусиль державного, обласного та місцевих бюджетів, для Херсонського обласного онкологічного диспансеру було придбано лінійний прискорювач та комп’ютерний томограф вартістю 41,8 та 25,8 мільйонів гривень відповідно.

Громади 18 районів, 19 ОТГ, міста Нова Каховка, народні депутати минулого скликання, Херсонська обласна рада, Херсонська обласна державна адміністрація, благодійники долучилися до придбання нового обладнання.

Згідно обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, затвердженої Херсонською обласною радою, передбачається створення та оснащення Південного регіонального центру радіаційної терапії на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру. Заклад має єдиний серед областей Півдня України збудований у 2008-2013 роках комплекс, але до цього часу не мав мінімально необхідної комплектації обладнання для лікування хворих на рак на міжнародному рівні.

Мета створення центру – надання високоспеціалізованої онкологічної допомоги хворим на рак відповідно до сучасних міжнародних вимог. Для реалізації цього проєкту необхідно повне оснащення Центру сучасним високотехнологічним обладнанням, підготовка кадрів та запровадження новітніх методів променевої діагностики і променевої терапії.

Придбання лінійного прискорювача та комп’ютерного томографу – це кроки з виконання обласної програми по створенню Південного центру радіаційної терапії.

На лінійному прискорювачі буде проводитись дистанційна терапія для пацієнтів з онкологічними захворюваннями різних локалізацій. Апарат дозволяє підводити високу долю опромінення з дуже високою точністю, що дозволить зменшити побічну дію опромінення на сусідні органи. Комп’ютерний томограф, який працюватиме у парі з прискорювачем та дозволить проводити високоточне планування зон опромінювання.

На презентацію Південного центру радіаційної терапії запрошуються депутати Херсонської обласної ради, представники Херсонської обласної державної адміністрації, народні депутати попереднього та поточного скликань, представники ОТГ та районних адміністрацій, які брали участь у співфінансуванні придбання обладнання, громадськість.

Презентація Південного центру радіаційної терапії відбудеться за адресою: м. Херсон, шосе В’ячеслава Чорновола, 26-Б, ІІ поверх поліклініки, конференц-зал.

Довідка.За даними Національного канцер-реєстру Херсонська область знаходиться на 3-4 місці в Україні за рівнем онкологічної захворюваності. Станом на 1 січня 2020 року на обліку перебуває понад 30 тисяч хворих на рак мешканців Херсонської області. Щороку в регіоні виявляється майже 4500 нових випадків раку і майже 2 тисячі хворих помирає. Рівень смертності від онкологічних захворювань у Херсонській області складає 191,76 на 100 тис. населення, що на 10% вище середнього в Україні (169,9).

Херсонський обласний онкологічний диспансер щороку надає стаціонарну допомогу понад 7,5 тисячам онкохворим пацієнтам та понад 84 тисячам пацієнтам амбулаторну допомогу. Особлива увага приділяється профілактичним оглядам населення. За 2019 рік план профілактичних оглядів серед жінок виконаний на 91,1%, серед чоловіків – 94,3%. Виявлено 782 випадки злоякісних новоутворень та 22585 передпухлинних захворювань.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: