Херсон °C

У Генічеській райлікарні лікарі закликають нардепів зупинити розвал медицини

Общество, Здоровье
0

До Генічеської ЦРЛ вперше завітав народний депутат України від 185 округу Володимир Іванов та зустрівся з лікарями медичного закладу.

"Враховуючи, що на часі медична реформа, хочу вислухати ваші проблеми і болі",- запропонував такий формат зустрічі Іванов та окреслив час у 30-40 хвилин.

А далі про проблемні питання фактично говорили лише медики та представники райради.

Як зазначив директор некомерційного закладу Генічеська ЦРЛ Ельдар Фетієв, з ходом запропонованої реформи він бачить лише нівелювання медичної допомоги.

Перш за все складається критична ситуація з фінансуванням, бо ті суми які буде виплачувати лікарням Національна служба здоров’я, не покривають затрат.

"Оперативне лікування – сума в 2 000 гривень. Це нереально. Найближча країна Європи, куда ми прагнемо – Польща, оплачує близько 6 000 євро”, – привів приклад Фетієв.

Не менш категоричний був і голова райради Андрій Євстратов, який підкреслив, що ми маємо "шанс” втрати, все що у нас залишилося у медицині, як це трапилося в інших районах.

"Все звалюють на місцеві ради, але ми не гумові. Це ж мільйони. Ми якось протрималися, рятуємо людей, а що далі?", – поцікавився Євстратов.

А далі Генічеській лікарні потрібно майже 70 млн гривень на медичне обладнання, щоб перейти на повноційну роботу з НСЗ.

Проте фінансові проблеми, навіть якщо не враховувати низьку зарплату, не єдині у медзакладах. Про це говорили на зустрічі лікарі.

Головне, що скоро нікому буде лікувати хворих у невеличких містах. Молоді лікарі не йдуть працювати у районні лікарні на мінімальну зарплату в 4 600 гривень. А кращі їдуть за кордон.

Заставити молодих спеціалістів відпрацьовувати вкладені в їх навчання кошти неможливо.

"Що ви робите, зупиніться. Депутати від "Слуг народу” зізнайтесь, щось пішло не так. Це розвал медицини", – закликав нардепа депутат райради, лікар-нарколог Валерій Семенов.

В той же час головний економіст лікарні зазначила, що працює тут з 1988 року, але такой складной ситуації, як зараз, ще не було.

А що ж Володимир Іванов? А нічого! Народний обранець пообіцяв, що передасть (кому? – НВ) всі ці проблемні питання та може організувати зустріч з міністром охорони здоров’я для делегації від Генічеського району.

На цьому поки що все закінчилося…

Джерело: http://www.vizit.ks.ua/medicina/na-zustrichi-z-nardepom-ivanovim-u-genicheskij-likarni-slug-narodu-zaklikali-zupinitis-video/?fbclid=IwAR0ZVxjm9wnobqbnblsfo8UfJw3YBWboGYPEHUlAVJefxsvgBX66L5AQsIQ

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: