Херсон °C

Гардубей Євгеній Серед населення прогресує атеросклероз - у молодих людей після 35-40 років

Общество, Здоровье
0

Найбільший орган людського організму – це судинна система. Якщо її розплутати, то можна 2,5 рази обмотати нашу планету Земля. І значення її в житті людини надважливе. За даними статистики, атеросклеротичне ураження аорто-клубового сегмента (АКС) реєструють майже у 5 відсотків населення віком понад 50 років. Кількість хворих збільшується з віком і досягає на 6-7-му десятку життя вже 5-7 процентів загальної популяції.

У нашій лікарні лікуванням таких недуг займається відділення хірургії судин. Очолює його Гардубей Євгеній Юрійович. Цього талановитого, закоханого у свою роботу молодого чоловіка часом називають перлинкою лікарні. Бо він прославляє медичні надбання херсонців не тільки в Україні, а й далеко за її межами. От і нещодавно він повернувся із Всесвітнього з’їзду, що проходив в Дубаї .

Лікар родом з Закарпаття з м.Мукачева. Навчався в Ужгородському медичному вузі. Закінчував факультет такий і Євген Євгенович Карабелеш, чиє ім’я носить лікарня. За направленням потрапив до Херсона. Після інтернатури запропонували працювати в судинній хірургії і Євгеній Гардубей пристав на пропозицію.

З 2008 року на посаді судинного хірурга. У 2010 поступив заочно в аспірантуру в Запорізьку академію післядипломної освіти. Захищав кандидатську під керівництвом академіка Кононенка Олександра Семеновича. Ця людина вперше в Україні пересадила печінку, серце, підшлункову залозу. Людина, яка стимулювала і колись займала посаду головного трансплантолога Міністерства охорони здоров’я. Після захисту кандидатської херсонський хірург продовжив практику і з 2017 року заслужено став завідувачем відділення хірургії судин.

Є членом європейського товариства судинних хірургів і членом асоціації судинних хірургів України. Має наукові публікації у журналах як українських, так і зарубіжних, і виступи за кордоном.

Медицина дуже стрімко розвивається і неможливо щось вивчити і користуватися тільки цими знаннями все життя,- говорить Євгеній Гардубей.- І тому наука – це дуже важливо. У сучасному світі необхідно бути в курсі всього, що відбувається нового. Навіть з того часу як я прийшов в судинну хірургію відбулися майже революційні зміни. Так, ті ж тромбози зараз можна лікувати консервативно пігулками. Коли ми прийшли, варикоз оперувався стандартними відкритими операціями. Тепер є багато нових технологій, ендоваскулярних, при яких майже немає розрізів взагалі. І все провадиться термальними чи не термальними методами, чи клейовими. Раніше робили багато шунтуючих операцій. Доводилося розрізати живіт, міняти основну судину – аорту, робити розріз на ногах. Зараз в останні роки майже в усьому світі робиться все по-іншому. Тепер через один прокол в артерії можна вилікувати практичну будь-яку судину в організмі. Хворих не стало менше. Але з 2017 року, у нас з’явився ангіограф, і за його допомогою ми стараємося через один прокол зайти в артерію, поставити стенд. Це краще для пацієнта. По-перше, йому не потрібен загальний наркоз, немає розрізів, немає травми. Відтепер через 2-3 дні людина може виписатися з лікарні замість 7-10 як раніше.

Тому слід читати літературу, їздити на конференції. Адже на будь-якій серйозній конференції за кордоном, де збирається 4-5 тисяч чоловік, все подається доступно. При чому це не просто сидіти і слухати чиїсь доклади, це є можливість пройти майстер-класи, тренінги. Ти можеш відпрацьовувати на коп’ютерних спеціальних стимуляторах. Навіть на живих тваринах. До того ж на таких конференціях не тільки були слухачами, але і мали власні доповіді.

Зауважу, що наш лікар чи не єдиний фахівець з України, який представляє там гідно Херсонщину і своюдержаву. У 2015 році – в Греції, 2016 – у Мюнхені, Білорусії, Лондоні і в Кракові.

І ось два тижня тому повернувся з Дубаї зі Всесвітнього з’їзду і там був тренінг, де при інсульті треба було дістати тромб із мозку свині. Усе це робилося в реальності. В Україні такої можливості немає.

Відділення хірургії судин, яке очолює Гардубей Євген, працює цілодобово, надає планову та невідкладну допомогу хворим з ураженням судин. Відділення має практично всі діагностичні можливості: ультразвукову сонографію з кольоровим картуванням, спіральну комп’ютерну ангіографію. Відділення виконує весь спектр операцій, які не потребують штучного кровообігу:

Останнім часом, враховуючи світовий досвід, тут впровадили три серйозні речі – ендоваскулярну хірургію – за допомогою стентування почали лікувати артерії в животі без розрізів. Друге – на ногах почали лікувати варикоз також без розрізів і практично без наркозу. І – тромбоемболія легеневої артерії. Коли тромб з ноги потрапляє в легені. Привезли технологію з-за кордону. Це відбувається таким чином: пацієнт дихає через спеціальний нібулайзер спеціальний препарат, який покращує крововідтік і в людини немає задишки.

Зараз планують втілювати в практичну роботу лікування інсультів. Торік вже робили перші такі локальні тромболізіси, коли тромб діставали безпосередньо із мозку. Перелік операцій чималий. Крім кардіохірургії все.

Завідувач загалом задоволений своєю командою відділення. Кожен хірург уміє все, досвідчені всі. Немає такого, що на комусь замикається якийсь вид операції. Сестринський колектив потребує поповнення, не вистачає середнього медперсоналу. Це проблема по всіх лікарнях. Зарплатня невелика. Люди їдуть на заробітки за кордон. Тож залишається сподіватися, що медреформа виправить ситуацію.

Євгеній Юрійович стурбований тим, що серед населення прогресує атеросклероз - у молодих людей після 35-40 років. Друга проблема – ожиріння. Це дуже шкодить здоров’ю, зокрема, судинам. Третя – це запущеність. Пацієнти відверто ігнорують початкові стадії захворювання, сидять вдома і приходять, коли вже неможливо врятувати ногу і залишається лише ампутація.

Гардубей Євген не випадкова людина в медицині, став продовжувачем медичної династії. З самого дитинства у нього був приклад як треба допомагати людям, лікувати їх. Мама і дядько в нього лікарі. А найяскравішим прикладом став дідусь. У 1952 році він закінчив 1 випуск медичного факультету в Ужгороді. І, як цікаво, навчався разом з Євгеном Карабелешом. Потім 10 років був земським лікарем: і роди приймав, і апендицити оперував. Одне слово, на всі руки майстер. Тож для вибору професії у Гардубея були наочні приклади.

На сьогоднішній день цей лікар не потребує реклами. На консультативний прийом у нього черги. До речі, відбуваються вони по п’ятницях з 13 до 14-ї.

Як кожна людина, він також потребує відпочинку. І найкраще відпочиває душею на своїй маленькій батьківщині – Закарпатті, біля батьків. Адже турбуючись про чужих людей, не можна забувати про найрідніших людей на землі. А там може піти в гори поїздити на гірському велосипеді, чи половити рибу в гірській річці. Це я до того, що крім служіння людям, його серце сповнене любові до рідного краю, родини, а це багато про що говорить.

Гардубей Євгеній Серед населення прогресує атеросклероз - у молодих людей після 35-40 років

 

 

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: