Херсон °C

Звільненому кримцю повернули родину

Новости » Общество
0

Після довгої розлуки з родиною, Святослав понад усе хотів зустрітися із власними дітьми й прожити з ними стільки, скільки йому в його 63 ще відведено.

Карантинні обмеження додали побутових негараздів усім. Але чи не найдошкульнішими вони виявилися для однієї-єдиної людини. Аж до того, що могли остаточно поламати й без того непросту долю. Святослав Х. був засуджений до п’ятнадцяти років позбавлення волі за скоєння особливо тяжкого злочину. Іповністю відбув призначене судом покарання у Дар’ївській виправній колонії № 10 під Херсоном. Настав час звільнятися, але постало питання – куди податися? Після довгої розлуки з родиною, Святослав понад усе хотів зустрітися із власними дітьми й прожити з ними стільки, скільки йому в його 63 ще відведено. Та от біда: родина мешкає у окупованому Криму, а всі контрольні пункти в’їзду-виїзду зараз закриті.
На материку у засудженого не було родичів, котрі могли йому надати бодай тимчасовий притулок. Та й жити у приймах він і не хотів – будь-що рвався додому. Але навіть дістатися до адміністративного кордону виявилося нелегко. Адже пасажирські автобуси через карантин туди зараз не ходять. А йти пішки було неможливо фізично - з пішим пересуванням у чоловіка не складалося через «букет» вікових хвороб. Тож працівники пенітенціарного закладу доклали максимум зусиль, аби допомогти підопічному адаптуватися до життя на волі, й повернути на малу батьківщину. Оформили пенсію за віком і громадянський паспорт, обговорили можливість переходу адміністративного кордону у порядку виключення із Херсонським прикордонним загоном ДПСУ.
- Дуже допомогла регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксана Тропіна. Вона брала участь у перемовинах із прикордонниками, знайшла транспортну фірму, яка погодилася безкоштовно надати легковий автомобіль. На ньому кримця відвезли з воріт колонії просто на КПВВ «Каланчак», - розповів заступник начальника Дар’ївської виправної колонії № 10 під Херсоном Андрій Михайлюк. – Ми дуже непокоїлися, аби складнощі з перетином адмінкордону не виникли через дії співробітників ФСБ на пункті пропуску з боку Криму – адже вони жодних гарантій безперешкодного пропуску звільненого не давали. Але за кілька годин через Вайбер вийшли на зв'язок діти Святослава, і повідомили, що їх батько вже вдома.
У пенітенціарному відомстві задоволені, що навіть у такий складний час знайшлася можливість для возз’єднання родини. І сподіваються, що надалі у цьому також не відмовлятимуть. Адже тільки у Дар’ївській ВК-10 нині відбувають покарання більше десяти мешканців Криму, котрі мріють після звільнення бути поруч із рідними, із якими їх надовго розлучили життєві помилки.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Херсон.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: