Херсон °C

Захисна маска: особливості використання

Новости » Общество
0

Захисна маска: особливості використанняЩоб маска захищала, а не шкодила, треба правильно нею користуватися. Змінюйте її кожні 2-4 години, не торкайтеся її зовнішнього боку, утилізуйте та в жодному разі не використовуйте повторно!

Всесвітня організація охорони здоров'я навіть розробила інструкцію про те як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску.

1. Перед тим як взяти маску в руки, обробіть їх спиртовмісним засобом або вимийте з милом.

2. Огляньте маску, щоб переконатися у відсутності дір і пошкоджень.

3. Якщо на масці є металева вставка, візьміть маску вставкою вгору.

4. Розмістіть маску зовнішньою стороною від себе (яскраво забарвлена сторона).

5. Одягніть маску на обличчя. Зігніть металеву вставку, яка фіксує затиск по формі носа.

6. Потягніть за нижній край маски, щоб вона закрила рот і підборіддя.

7. Як тільки маска стає сирою, замініть її на нову, і не використовуйте одноразові маски повторно.

8. Зніміть маску після застосування; утримуючи маску за еластичні завушні петлі і не торкайтеся нею обличчя або одягу, так як використана маска може бути забруднена мікроорганізмами.

9. Відразу після використання викиньте маску в контейнер, що закривається.

10. Після дотику до маски або її викидання слід провести гігієнічну обробку рук: скористайтеся спиртовмісним засобом, а при очевидному забрудненні рук вимийте їх з милом.

 

Маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним антисептиком або водою з милом.

 

У той же час фахівці все частіше говорять про те, що маски під час епідемії коронавірусу, краще використовувати всім. Маски допомагають знизити ризик інфікування коронавірусів SARS-CoV-2.

Будь-які маски доцільно використовувати. Тому що даний збудник передається повітряно-крапельним шляхом і передається людині від людини. Особа може інфікуватися через дихання, через слизові оболонки та очі.. Маска не захищає повністю, але знижує ризик захворювання.

Є рекомендації ВООЗ та американських вчених, що маски потрібно використовувати тільки хворим людям. Але при коронавірусній інфекції 60 відсотків людей не мають симптомів, але є носіями та джерелом інфекції. Тому Китай, Тайвань, Сінгапур запровадили масове впровадження системи захисту органів дихання в закритих приміщеннях.

Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, Держпродспоживслужба сьогодні консультують щодо напрацювання конкретних рекомендацій по протидії коронавірусній інфекції та використання засобів індивідуального захисту, в тому числі масок.

Як вказують тайванські та сінгапурські вчені це - аерозольна інфекція, тому звичайна чотирьохшарова марлева маска знижує рівень інфекції.

Демедюк Ольга, заступник генерального директора КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» замбулаторно-поліклінічного розділу роботи

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: