Херсон °C

У Великих Копанях хаос

Общество, Экономика
0

У Великих Копанях хаосСитуація з сільгоспринком «Неждана» у Великих Копанях кричуща. Фермери вклали свої гроші та працю, аби виростити урожай ранніх овочів та продати на оптовому ринку, забезпечити тим самим не тільки жителів нашої області продуктом, але й інші області. Але тут карантин – влада закриває ринок, каже: «є відповідні норми». Зрозуміло, що і дирекція ринку, та і місцева влада дуже зацікавлені і готові вже «підняти зад» та робити все. Що є в тих протоколах.

Наразі ж офіційно ринок не працював усі ці дні, однак стихійна торгівля в селищі процвітає, все продається без жодної перевірки. У кого ж не вистачає нервів, викидає свій товар на сміттєзвалищі.

Що каже влада? Вчора заступник голови ОДА Вадим Чабан заявив, що працює комісія, і після рішення комісії буде зрозуміло – запрацює сам ринок чи ні.

Сьогодні задаємо запитання очільнику області Юрію Гусєву: «Що ж там ринок, працює чи ні?»

Але голова ОДА взяв моду на онлайн брифінгах відповідати на запитання, що йому подобаються. Тож відповіді ми не отримали.

Зате отримали інсайдерську інформацію – комісія працювала, і знайшла порушення. Хоча в дирекції та місцевої влади на вказані в офіційній довідці «порушення» - своя думка…

Знайомимо із змістом Довідки останньої комісії:

 

"На Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру пов’язаної з поширенням корона вірусної хвороби COVID-19 у Херсонській області від 13 квітня 2020 року №26 робочою групою у складі представників ДУ«Херсонський ОЛЦ МОЗ України» (керівник групи), ГУДержпродспоживслужби в Херсонській області, ГУ Національної поліції в області, Олешківської районної державної адміністрації, Великокопанівської об’єднаної територіальної громади, Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, ГУ ДСНС в області, керівництва ТОВ БВФ «Неждана» 13 квітня поточного року відпрацьовані питання щодо усунення недоліків, виявлених під час обстеження ринку ТОВ БВФ «Неждана» робочою групою 10 квітня поточного року. За результатами встановлено наступне.

Керівництвом ТОВ БВФ «Неждана» вжито низку заходів для виконання І розділу Рекомендацій робочої групи, а саме: придбані 2 додаткових безконтактних термометри (тепер в наявності 3шт), заведені журнали для фіксації результатів термометрії працівників та відвідувачів, наказами по підприємству визначені відповідальні особи щодо контролю використання персоналом ЗІЗ, проведення деззаходів, щоденного вивезення твердих побутових відходів, проведення щоденного інструктажу персоналу, постійного контролю щодо дотримання соціальної дистанції між персоналом, відвідувачами, робочими місцями реалізаторів (не менше 1,5 метри), носіння ЗІЗ, недопущення скупчення людей на території ринка, розміщені Пам’ятки щодо техніки миття рук біля умивальників, нанесені розмежувальні лінії розміщення автомобілів на території ринку, накопичувач рідких відходів перекритий бетонними плитами.

Заклади громадського харчування на території ринку припинили функціонування.

Другий пост на ринку планується зі слів керівництва використовувати виключно в якості виїзду транспорту, виходу відвідувачів з території.

Однак, наявні запаси деззасобів забезпечать роботу підприємства лише на 4 доби.

Не виконана пропозиція, озвучена на робочій нараді 10 квітня поточного року головою Херсонської ОДА щодо встановлення на в’їзді рамки для дезінфекції транспорту.

Не виконаний жодний з пунктів ІІ розділу Рекомендацій від 10.04.2020 року стосовно розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), що не забезпечить дієвий контроль за безпечністю та якістю харчових продуктів, які будуть реалізовуватись на ринці.

Крім того, Державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи на ринку не обладнана проточною водою та каналізацією, що унеможливлює створення належних санітарних умов для її працівників.

Таким чином, комісія вважає, що функціонування ринку можливе при усуненні всіх недоліків, викладених у довідці робочої групи від 10.04.2020».

 

 

В той же час, у Великих Копанях кажуть, що зазначені пункти не зовсім відповідають дійсності – наприклад, дезінфікуючих засобів вистачить точно не на 4 дні, каналізація і вода на ринку є, окрім того окремі вимоги до системи аналізу також виконуються, тим більше, що м’яса і молочної продукції на ринку нема.

Місцеві стверджують, що чиновники ОДА створили небезпечну ситуацію в с.Великі Копані, де лише сьогодні 5 кілометровий затор зі стихійною торгівлею, безконтрольною, без дотримання будь-яких вимог! Саме це наражає людей на небезпеку зараження!

Зазначають і те, що навпроти ринку «Неждана» знаходиться ринок підприємця Гукасяна, і його ніхто не закриває, хоча при бажанні «порушення» можна знайти і там.

В той же час журналіст Янина Лебедеваповідомляє:

«Сміттєзвалище біля села Великі Копані. Тони пекінської капусти лежать гниють. Редиска під завалами. Продати добро ніде. Отакі справи. Отакий карантин»...

В той же час люди в супермаркетах купують продукцію за завищеними цінами і не першої свіжості…

Ось такі «кризис-менеджери»…

 

Тетяна Дергачева

 

 

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: