Херсон °C

З ХОСПІСу виписують тяжко хворих пацієнтів

Общество, Здоровье
0

Знаючи, що Фонд громади Херсона «Захист» підіймав херсонців на допомогу невиліковно хворим своїм землякам- пацієнтам ХОСПІСу, до мене звернулися ті, чиї родичі наразі перебувають у цьому лікувальному закладі й які потребують постійного медичного догляду, забезпечити який вдома НЕМОЖЛИВО.

З понеділка наступного тижня всіх їх - 50 хворих виписують… Тож що відбувається?

З 1 квітня медреформа торкнулася й ХОСПІСу. Уявіть – при тому, що фонд заробітної плати персоналу становить у місяць 400 тисяч гривень, фінансування від НСЗУ надійшло у 93 тисячі. Й це на все: заробітну плату, медикаменти, харчування хворих, прання … Отриманого фінансування вистачило до 20 квітня((( Департамент охорони здоров’я з облрадою змогли закрити потреби до кінця квітня. ВСЕ! Тож родичів запросили забрати пацієнтів з ХОСПІСу.

Що далі? Як буде? Родичі паліативних хворих мають знати, що всі лікарні Херсона отримали від НСЗУ фінансування на лікування паліативних хворих, тож маєте звернутися саме у лікарню за місцем проживання.

А ХОСПІС? Він не закривається – НА КОЖНОГО НОВОГО пацієнта НСЗУ виділить ХОСПІСу 8 тисяч гривень… на 15-20 днів, а далі хворих треба забрати додому!

Ті, хто має у родині таку проблему, скажуть: «Ми не в змозі смертельно хворій людині – часто нерухомій, якій потрібен ДОБОВИЙ медичний догляд й обезболювання, надати допомогу вдома!». Але ж кого це хвилює, крім рідних? Медична реформа…

А я ще й підвергну сумніву – чи просто буде таку людину влаштувати у будь-яку лікарню міста?!! Чи не знайдеться сто причин її не прийняти?

Це тільки у фільмах люди красиво лежать у крахмальних сорочках на білих простирадлах й тихенько чекають кінця… На ділі – це біль, страх й монотонні дні, коли за хворим, який помирає, треба доглядати, як за немовлям. Тільки немовля виросте само й почне себе обслуговувати. Ці люди – вже ні…

Впевнена – реформа не на часі, або робилася поспіхом! Й те, що сьогодні озвучується центральною владою, а саме загальмувати її – правильно! Але як скоро це вирішиться? Психіатричні, туберкульозні лікарні, тепер – ХОСПІСи опинилися перед фактом – хворих виписати, лікарів звільнити…

А це – ЛЮДСЬКІ ДОЛІ!!!

Лариса Польская

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: