Херсон °C

Последние новости

17:30
За якими правилами на Херсонщині можуть працювати кінотеатри
15:37
На Херсонщині пройде ралі «Чумацький шлях»
15:34
Херсонські поліцейські розкрили грабіж у Дніпровському районі
15:00
На Арабатці про ОТГ: Чогось цього Гусєва та Іванова, які намагаються нам насадити свою ідею, ми тоді тут не бачили
13:30
Херсонці обурені тим, що місто завалене сміттям
12:30
На автошляхах Херсонщини за добу загинуло три людини
12:24
На Херсонщині розпочне відновлювати садибу-музей Остапа Вишні меценат із Києва
12:10
Повітряні кулі з гелієм у Львові
12:06
У Новотроїцьке відділення поліції надійшло повідомлення, що на автодорозі «Херсон-Каховка-Генічеськ», біля с.Чкалове, сталася ДТП з потерпілими
11:59
Про скандальне створення ОТГ в Генічеському та Новотоїцьких районах депутат обласної ради Сергій Максименко
Больше новостей

Якщо зараз 566 співробітників КП «Херсонтеплоенерго» не отримують зарплату, то чи будуть херсонці з теплом

Общество, Экономика
0

Читайте першу частину інтерв’ю Директора МКП «Херсонтеплоенерго» із журналістами видання….

Тарифи на житлово комунальні послуги знову обіцяють підвищити й особливо це торкнеться тарифів на газ та централізоване теплопостачання. Щоби дізнатися що чекає на мешканців нашого міста та про те, як ідуть справи у тих, хто забезпечує теплом домівки Херсонців, ми напросились у гості до директора Міського комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» Харченко Сергія Володимировича.

Ще одним приводом відвідати підприємство стало те, що воно є одним з учасників спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України».

Ж:Доброго дня, Сергію Володимировичу.

Х:Доброго дня…

Ж:У телефонній розмові Ви обіцяли відповісти нам на будь-які запитання й навіть не просили їх для попереднього узгодження, я змушена визнати, що нас це приємно здивувало.

Х:Ми комунальне підприємство нам нема що приховувати

Ж:Це добре. Користуючись такою нашою домовленістю почну розмову із найважливішого, й мабуть, найболючішого для всіх нас питання — із грошей. Які сьогодні йдуть справи у підприємства? Чи виплачена заробітна плата співробітникам, в якому обсязі, за який місяць і якщо ні, то скільки на це потрібно грошей?

Х:На сьогодні борги підприємства із заробітної плати разом із обов’язковими платежами складають 10 млн. гривень. Заробітна плата частково виплачена лише за березень.

Ж:До речі, який у підприємства штат, скільки людей працює над тим, аби зробити оселі мешканців нашого чудового міста взимку теплими?

Х:Взимку на підприємстві працює — 566 фахівців різних спеціальностей.

Ж:Сергію Володимировичу, Чи збираєтесь ви знову звертатись за допомогою до міської влади, адже останній раз для погашення заборгованості ви просили кошти з міського бюджету.

Х:До міської ради, я звертаюсь як керівник підприємства, яка від імені громади є його власником чи навіть краще сказати управителем. Виділення коштів необхідне КП «Херсонтеплоенерго» саме для того, аби згадані вище 566 співробітників нашого підприємства, які щодня виконують свою роботу й тяжко працюють підтримуючи в робочому стані застарілу інфраструктуру вчасно отримали за це гроші. Уявіть собі, аварійні бригади виїжджають на усунення поривів і вдень і вночі, і в дощ і у мороз.

Ж:А як так склалось, що у працюючого підприємства немає грошей?

Х:За результатами опалювального сезону нам не сплатили за надані послуги з централізованого опалення 67,3 мільйонів гривень, з цього борг споживачів 65,3 мільйони. Рівень оплати за квітень склав 42 %. Сьогодні ми всі опинились у дуже складній ситуації, через карантин багато людей не працювали, а можливо ще й гірше, втратили роботу. Через усе це, ми маємо 25,5 % недобір коштів за опалювальний сезон 2019–2020 року, за останні роки він став найгіршим для підприємства.

Якщо зараз 566 співробітників КП «Херсонтеплоенерго» не отримують зарплату, то чи будуть херсонці з теплом

 

Ж:Але ж є решта 75 % відсотків?

Х:Так, вони умовно є, але майже всі ці кошти, автоматично списуються із рахунка підприємства на користь НАК НАФТОГАЗ УКРАНА за надані нам обсяги газу. А ще треба оплачувати рахунки за транспортування газу (це окрема стаття витрат) електроенергію, воду, матеріали для виконання робіт. Ми не маємо обігових коштів ані на заробітну плату, ані на ремонти. Уявіть, собі коли фактично ви не маєте можливості розпоряджатися коштами, які ви самі заробили, саме така ситуація у нас зараз. Підприємство виробило продукцію, реалізувало її своїм споживачам, а розпоряджається заробленими коштами підприємства стороння юридична особа - НАК Нафтогаз.

Якщо зараз 566 співробітників КП «Херсонтеплоенерго» не отримують зарплату, то чи будуть херсонці з теплом

Ж:А що з тарифами?

Х:Сьогоднішній тариф для підприємства було встановлено у 2018 році, тоді підприємство ще було ліцензіатом НКРЕКП. На момент затвердження тарифу він покривав лише 84% витрат. Сьогодні, завдяки падінню ціни на паливну складову тариф покриває наші витрати, проте у опалювальний сезон 2018-2019 ми працювали у збиток.

Ж:А чому так виходить, що підприємство працює по необґрунтованих тарифах із чого взагалі він складається?

Х:Тариф розраховується на підприємстві й подається на затвердження до виконкому Херсонської міської ради. Сьогодні в країні склалась така ситуація, що всюди тарифи компенсується коштами платників податків із місцевих бюджетів, як не крути за все так чи інакше доводиться платити споживачам, або напряму через виставлені рахунки, або із місцевого бюджету своїми податками. На сьогодні структура тарифу на опалення виглядає наступним чином.

Х:Тобто при тарифі у 1621.08 грн за Гкал на рахунки НАК Нафтогаз Україна автоматично перераховується 1141,24 грн. Залишається 471,84 із них ми сплачуємо ще 100,5 грн за електроенергію. 298 27 це заробітна плата з податками і 5% - 81,09 це решта, в них 2% амортизації й інші витрати. При загальному недоборі коштів за сезон у 25% бачимо, що обігових коштів для виплати заробітної плати підприємство не має.

Ж:Зараз мабуть перейдемо до самого цікавого. А чому ви не витрачаєте на заробітну плату кошти, що отримали у якості кредиту від Міжнародного банку реконструкції та розвитку, адже це майже 600 мільйонів гривень, невже і їх не вистачає?

Х:Якщо бути точним, то підприємство отримало позику у 21 650 000 доларів. Ці кошти мають цільове призначення, є так званими коштами розвитку й можуть витрачатися виключно на заходи, що передбачені в плані закупівель Проекту. Ми не можемо використовувати кошти позики для сплати заробітної плати. Це працює зовсім не так, ми навіть не маємо цих коштів на рахунку підприємства.

Ж:Цікаво, як це так? Розкажіть про це докладніше.

Х:Сума позики закріплена за підприємством у рамках Проекту і знаходиться на рахунках МБРР. Підприємство має спеціальний транзитний рахунок, власником якого є Міністерство фінансів, він відкривався Мінфіном на користь підприємства виключно для цілей проекту й підприємство само жодних операцій через нього проводити не може.

Починається все з авансування коштів. Після заявки на авансування, певна сума коштів перераховується зі США на спецрахунок, наприклад така яку треба буде заплатити підрядникам у найближчі три місяці. Готується відповідний пакет документів для проведення розрахунків (копії котрактів, актів, накладних), які перевіряються ЦГУП (центральна група управління проектом, що працює при Мінрегіоні — ред.). Після перевірок у Мінрегіоні, документи передаються до Мінфіну після своїх перевірок, Мінфін і проводить розрахунки за контрактами. Зауважу, що всі виплати за договором кредитування здійснюються виключно в рамках плану закупівель, який розробляється та в подальшому затверджується фахівцями Міжнародного банку та керівництвом профільного міністерства.

Ж:Як складно.

Х:Так, але це не все, є ще й прямі платежі, тут, немає навіть так званого транзиту коштів. Підприємство передає той самий пакет документів до ЦГУП, Мінрегіону й Мінфіну. У Мінфіні після перевірки й підписання відповідальним заступником міністра, платіжне доручення іде по електронній системі до МБРР, а звідти, після перевірок їх фахівцями, здійснюється прямий платіж підряднику. У цьому процесі гроші уходять не зі спеціального рахунку, а напряму зі США.

(кінець першої частини)

Олена Степова

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: