Херсон °C

На Високопільщині готуються до протестів

Новости » Общество
0

Про провал децентралізації у багатьох районах херсонська влада мовчить. Вже нераз про протести заявляли в Генічеському, Каховському районах. Нині ж готуються у Високопільському районі.

Далі практично крик душі – коментар від селищного голови Архангельської селищної ради Гринька Володимира Івановича:

 

«Децентралізація влади через Закон України «Про добровільне об’єднання громад» за задумом його авторів повинна була стати головним рушієм змін у селах, селищах та містечках. Адже рекламувалась передача коштів на рівень громад без обласних та районних рівнів, що дозволило би отримувати значно більші кошти на місцях. Перше, що виникає в таких випадках питання: «А звідки вони візьмуться?» Якщо держава через законодавчі акти перерозподілить податки на користь місцевих громад – тоді так, коштів стане більше. Перший мінус – коштів стане менше у самого головного бюджету – державного. Цього перерозподілу з 2015 року, коли стали з`являтися ОТГ, так і не сталося. Яскравий приклад – податок з доходів фізичних осіб (ПДФО), який є першим або другим (після земельних податків) джерелом надходжень до місцевих бюджетів. Він до децентралізації розподілявся в таких складових: до державного – 25%, районного – 50%, селищного – 25%. Після створення ОТГ в бюджет громади – 60%, до державного – 40%. Самообман криється в тому, що розрекламовані 60% ніяк не більше районної та селищної долі, разом узятих. А всі заклади, які утримувались районним та сільським бюджетом переходять в ОТГ. От вам і «збагатіли». Акцизний збір за продаж нафтопродуктів, який передбачався для спрямування на ремонти тих доріг, на об’єктах яких він зібраний, осів чомусь в Києві. І таких прикладів можна привести не один. Фактична централізація коштів при децентралізації влади. Знову кошти окремо, а повноваження окремо. Ось тоді й змушені «оптимізувати» (читай – закривати дитсадки, школи, ФАПи) на селі самі ОТГ. Але бог з ними, розрахунками, хоч вони і повинні бути в основі реформ. На прикладі нашої Архангельської ОТГ, якій не дають створитися, якраз ні розрахунки, ні здоровий глузд не присутні у обласних керівників.

Архангельська селищна рада від 2015 року є ініціатором об’єднання громад сусідніх чотирьох сільрад з центром в смт. Архангельському. Про те, що така ОТГ є спроможною ще в тому ж 2015 році надано обласною державною адміністрацією лист з розрахунками. З тих пір показники лише покращились і на сьогодні така ОТГ, за методикою, затвердженою постановою КМУ від 8 квітня 2015 року №214 та від 24 січня 2020 року №34 має індекс податкоспроможності бюджету 0,974. Тобто, згідно законодавства, базова дотація, передбачена для ОТГ, в яких цей показник менше 0,9, навіть не потрібна для архангельців. Здавалось би які питання? Тим паче, що центр ОТГ для чотирьох сусідніх громад взагалі в радіусі 10 км, достатньо приміщень для установ і таке інше. Та на заваді стала головна причина буксування всієї децентралізації, як і всій Україні – в грудні 2019 року перспективні плани створення ОТГ в областях стали однією з обов’язкових умов об`єднання. Воно той нічого, якби ці плани подавались у відповідності до рішень громад, а не кулуарно, в кабінетах чиновників, в порушення прийнятих методик, затверджених чинним законодавством. А люди, громади з їхніми рішеннями? Нуль уваги з боку обласних «слуг народу». Перераховувати листи і переписки нашої селищної ради, як і нашої потенційної громади з обласною держадміністрацією, народними депутатами, міністерством розвитку громад та територій України, Офісом Президента України та Кабінетом Міністрів України – це лише займати час у читача. Всі вони нас не чують і не хочуть чути. Обіцяне народовладдя, надання права людям вносити законопроекти, добровільне об’єднання – це пустопорожні балачки, коли з цим стикаєшся в роботі безпосередньо. Люди незадоволені, гарячі голови закликають на протести з кардинальними діями, як-то бойкот виборів, перекриття доріг та інші дії. Цього не хочеться в такий нелегкий час для країни. Невже цього не розуміють чинуші? За краще відкрити ворота людям, а не підпирати їх недолугими заборонами. Що тільки в нашій області з цього питання? Відміняються розпорядження вже прийнятих висновків щодо об’єднання, не надаються висновки за прийнятими рішеннями громад, не виконуються рішення суду, які прийняли рішення на користь громад, уже об’єднані громади, не передбачені перспективним планом, заганяються під цей план, тобто ліквідовуються, багато громад взагалі не бачать сенсу об’єднуватись. Таких фактів маса у кожному районі, якщо десь немає цих проблем – то це, скоріше, добрий виняток. Ми це читаємо щоденно. А слова обласних керівників з ОДА «не вбачається потреби» без аргументів – це не що інше, як бюрократія. Або ж нездатність до злагодженого вирішення процесів. Громади інших районів можуть розказати про свої проблеми.

Пробуємо достукатись до здорового глузду через засоби масової інформації. Зміни все одно будуть. Якщо не планів чи підходів до цих планів, то тоді точно тих, хто є слугами народу лише в лапках», - каже Гриньок Володимир Іванович.

 

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: