Херсон °C

Херсонщина: 20 з 49 громад обиратимуть депутатів за системою пропорційного представництва

Общество, Политика
0

25 жовтня 2020 року відбудуться перші місцеві вибори у 49 територіальних громадах Херсонської області. У 20 громадах вибори депутатів відбудуться за системою пропорційного представництва. Серед них 9 міських, 9 селищних та 2 сільські громади.

Відповідно до частини 5 статті 192 Виборчого кодексу України (далі – Кодекс) виборча система, за якою проводяться вибори депутатів міської, сільської, селищної ради та міського голови, визначається виходячи із кількості виборців, які мають право голосу на відповідних місцевих, станом на перший день місяця, що передує місяцю, в якому розпочинається виборчий процес з відповідних місцевих виборів.

Згідно із статтею 192 Кодексу вибори депутатів місцевих рад територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади.

Натомість, вибори депутатів місцевих рад територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше проводиться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією громади.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала дані Центральної виборчої комісії про кількість виборців у громадах Херсонської області станом на 1 серпня 2020 року.

Отже, на Херсонщині нараховується 20 громад, у яких вибори відбуватимуться за системою пропорційного представництва.

Загальна кількість виборців у Херсонській області – 805742 осіб.

Громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше

Херсонщина: 20 з 49 громад обиратимуть депутатів за системою пропорційного представництва

Згідно зі ст. 192 Кодексу, у Херсоні вибори міського голови відбудуться за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості. У випадку, якщо 25 жовтня 2020 жоден з кандидатів не отримає підтримки в 50% +1 голосів від кількості виборці, що взяли участь у голосуванні – очільника обиратимуть у другому турі. Загалом в обласному центрі кількість виборців становить 256247 осіб.

Кількість виборців в інших містах Херсонської області менше 75 тисяч. Отже, в Бериславі, Генічеську, Каховці, Новій Каховці, Таврійську, Голій Пристані, Скадовську й Олешках міського голову обиратимуть за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному окрузі.

ГО "ОПОРА"

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: