Херсон °C

Последние новости

19:49
Від партії УДАР Віталія Кличка на посаду мера Херсона висунули Сергія Дудку
18:19
Депутат заявив, що в облраді імітують діяльність
18:00
Херсонський викладач став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки
17:40
За крадіжки з будинків односельців мешканець Голопристанського району отримав 3 роки ув’язнення
17:38
На Херсонщині пройде автомобільне ралі “Херсонський ралійний кубок"
17:32
Команда УДАРу на Херсонщині представила понад 500 кандидатів на місцеві вибори
17:20
На Херсонщині меліоративну систему повернуто громаді
17:00
Платники Чаплинського району поповнили місцевий бюджет майже на 103 мільйони гривень
15:55
Услуги и предложения интернет-казино Вулкан Бет
15:00
В Херсоні поліція та служба у справах дітей тимчасово вилучили з родини двох малюків через неналежні умови проживання
Больше новостей

Знайомтеся: лікарня Карабелеша - багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня

Новости » Общество
0

Знайомтеся: лікарня Карабелеша - багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівняВідповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України Комунальне некомерційне підприємство «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» визначене багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування 1-го рівня. Тож у рамках реалізації національної програми "Велике будівництво” на Херсонщині тут триває реконструкція приймального відділення екстреної медичної допомоги у числі восьми таких медичних об’єктів.

Не всі знають, що собою представляє лікарня Карабелеша, колишня Водників, і чому визначена у числі закладів з таким великим навантаженням. Отже, знайомтеся:

КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» це:

-дві поліклініки для обслуговування дорослого населення, з дільницями загальної практики/сімейної медицини, Центром амбулаторної хірургії, Центром профілактичної медицини, Центром здорової родини, (щоденно близько 2700 відвідувань та 300 викликів).

-дві поліклініки для обслуговування дитячого населення (щоденно більше 1100 відвідувань та 150 викликів), з метою профілактики захворювань використовується автоматизований комплекс диспансерних оглядів (АКДО).

-поліклініка сімейної медицини (майже 200 відвідувань та 100 викликів на день).

-стоматологічна поліклініка (біля 200 відвідувань на день),

-стаціонар на 350 ліжок (12 відділень), з них 6 працюють в режимі цілодобової ургентації. Щорічно в стаціонарі лікується біля 13 тис. хворих, виконується понад 4 тис. оперативних втручань, 70 відсотків з яких вищої категорії складності;

-лікарська амбулаторія на базі Херсонського державного університету (відкрита в 2019 році),

-амбулаторія сімейних лікарів у віддаленому Таврійському мікрорайоні м. Херсона,

-фельдщерсько – акушерський пункт с. Степанівка м.Херсона,

-дитяча молочна кухня потужністю 2 тисячі порцій в день.

Підприємство обслуговує 120,2 тис. населення, яке мешкає у Суворовському районі м. Херсона, та пацієнтів з інших місць, які уклали декларації з підрозділами ПМСД лікарні. З 12-ти відділень стаціонару чотири працюють в інтересах всього міста та області.

Сьогодні лікарня є багатопрофільним закладом, що надає як первинну, так і вторинну медичну допомогу. Така форма організації довела свою життєздатність та ефективність. Вона покращує наступність у веденні хворих; полегшує комунікацію між ланками; забезпечує зручність та комфортність пацієнтам; спрощує використання коштів, кадрових та інших ресурсів і т.і.

6 співробітників, на чолі з генеральним директором, мають звання «Заслужений лікар України». 12 фахівців лікарні є експертами управління охорони здоров’я Херсонської міської ради.

Лікарня володіє найпотужнішим в області науковим потенціалом – тут працюють 8 кандидатів медичних наук. Підприємство є філією кафедри сімейної медицини та загальної практики Одеського національного медичного університету, філією Українського науково – дослідного інституту медицини транспорту; на її базі проходять підготовку студенти Херсонського базового медичного коледжу та післядипломне навчання медичні сестри.

Понад 100 років з часу свого заснування лікарня є зразком гуманного ставлення до людини, поваги до її особистості, співчуття та співучасті, доброзичливості та благодійності.40 років заклад очолював головний лікар Карабелеш Євген Євгенович, заслужений лікар України, Почесний громадянин міста Херсона. З 2014 року лікарня носить ім’я цієї видатної людини. З 2011 року головним лікарем (нині – генеральним директором) КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карбелеша» призначена Малицька Алла Павлівна, заслужений лікар України.

Багато проектів розвитку медичної галузі міста та області започатковано саме в цьому лікувальному закладі: лапароскопічна, судинна та амбулаторна хірургія; сімейна медицина; органозберігаючі проктологічні втручання; весь комплекс допомоги хворим на інсульти.

Діагностично – лікувальний модуль з надання інтегрованої медичної допомоги хворим на судинно - мозкову патологію складається з міського інсультного центру, діагностичного відділення (СКТ, УЗД, ангіографія), відділення хірургії судин, відділення неврології та реабілітації,відділення анестезіології та інтенсивної терапії, кардіологічного відділення. Створена інфраструктура дозволяє мультидисциплінарній команді фахівців здійснювати весь комплекс заходів: первинна та вторинна профілактика – діагностування - лікування – реабілітація.

Активно розвиваються сучасні хірургічні методи лікування: ендоскопічні технології використовуються в абдомінальній, проктологічній, судинній, отоларингологічній хірургії. В 2018 році відкрито рентгенопрераційну.

Одним з пріоритетів є боротьба з онкологічними захворюваннями. Обидві ланки допомоги достатньо оснащені діагностичною апаратурою: УЗД – апарати, ендоскопічне обладнання, цифрова рентгено та мамографія та інш. Використовуються лабораторні методи виявлення маркерів злоякісних новоутворень (імуноферментний аналізатор) та інші лабораторні дослідження за допомогою гематологічних та біохімічних аналізаторів.

Всі підрозділи лікарні приєдналися до виконання стратегії ЮНЕЙДС 90-90-90 по боротьбі з ВІЛ – інфекцією. Працюють кабінети «Довіра» та сайт антиретровірусної терапії хворим на ВІЛ – інфекцію. Використовується електронна медична інформаційна система (МІС ВІЛ). За оцінкою українських та міжнародних експертів, які здійснювали моніторингові візити до закладу, досвід лікарні можливо використовувати для всіх регіонів України.

Інститут сімейного лікаря впроваджено в лікарні з 2001 року. На базі поліклінік працює три моделі: амбулаторія сімейних лікарів, відділення сімейної медицини, поліклініка сімейної медицини. Показники їх роботи відповідають основній меті реформи охорони здоров’я - забезпечення доступності та підвищення якості медичної допомоги; свідчать про профілактичну спрямованість – раннє виявлення соціально – значимих хвороб.

Розвиваються та вдосконалюються стаціонарзамінні форми надання медичної допомоги - денні стаціонари, стаціонари на дому, центр амбулаторної хірургії. Щороку в такий спосіб лікується більше 13 тис. пацієнтів.

Лікарня є лідером з укладення декларацій в місті: 105 тисяч громадян віддали перевагу цьому лікувальному закладу.

Інформаційні технології активно впроваджувались в лікарні ще з 1995 року, коли був розроблений та використовувався власний автоматизований програмний комплекс з системою персоніфікованого обліку пацієнтів. Реформування медичної галузі надало поштовх для подальшого вдосконалення комп'ютеризації – плідна взаємодія з місцевою владою та використання співпраці с НСЗУ дозволили на 100% оснастити всі підрозділи закладу сучасною технікою.

Лікарня є центром проведення клінічних випробувань лікарських засобів.

В 2020 році лікарнею укладено договори з Національною службою здоров’я України про виконання Програми медичних гарантій. Всього підписано 13 пакетів послуг. Серед них – пріоритетні, які дозволяють розвивати профілактичну спрямованість медичної допомоги по ранньому виявленню онкологічної патології.

В традиціях лікарні – постійне навчання та удосконалення професійної майстерності, наступність поколінь. З 2008 року успішно функціонує навчально-тренувальний центр для підготовки медичних працівників всіх рівнів, осіб без медичної освіти з питань надання медичної допомоги при невідкладних станах з відпрацюванням практичних навичок.

З 2009 року реалізується концепція післядипломного навчання фахівців за системою безперервного професійного розвитку. На базі лікарні створені філії Одеського національного університету, Науково – дослідного інституту медицини транспорту, проходять підготовку учні Херсонського базового медичного коледжу.

Позитивні відгуки медичної спільноти області отримують регіональні науково – практичні конференції, які, за участю провідних вчених України та зарубіжжя, вже 19 років поспіль проводить на своєї базі лікарня.

Заклад активно співпрацює з вітчизняними та іноземними неурядовими громадськими, благодійними та донорськими організаціями. В червні 2015 року отримано грантову допомогу по проектах людської безпеки програми«КУСАНОНЕ»,запропонованої Урядом Японії; щороку надходить допомога від Фонду Голландія – Україна.

Лікарня має великий досвід роботи по наданню медичної допомоги в системі добровільного медичного страхування. Перший договір зі страховою компанією був укладений майже 20 років тому. Зараз закладзатребуваний на ринку страхових послуг та має договірні відносини з 54 страховими та асистентськими компаніями. Щорічно таке співробітництво приносить лікарні від 150 до 200 тис. грн.

Постійна і значна увага приділяється лібералізації лікувального процесу, питанням етики, естетики, комфортності перебування пацієнтів у лікарні.

Кадрові питання та турбота про персонал є пріоритетами адміністрації лікарні. Багато років здійснюється добровільне страхування відповідальності медичних працівників при наданні медичної допомоги; страхування на випадок професійного інфікування; надається юридична, психологічна та соціальна допомога співробітникам та інші види захисту.

«Досвід, гідний поваги» - девіз, який щодня спонукає співробітників лікарні прагнути вдосконалення не тільки власної професійної майстерності, а і всієї логістики надання медичної допомоги у закладі.

Поки що наразі вся інформація. А скільки ще всього попереду!

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: