Херсон °C

Стосунки між лікарем і пацієнтом важливі для лікування

Новости » Общество
0

Стосунки між лікарем і пацієнтом важливі для лікуванняПроцес лікування пацієнта включає в себе багато різних критеріїв. І однією з вагомих є стосунки, які формуються між лікарем і пацієнтом. Тільки за умови довіри і взаємної поваги одужання гарантоване. Так вважає генеральний директор КНП «ХМКЛ ім. Є.Є. Карабелеша» Малицька Алла.

-У нашому закладі приділяється велика увага тому як складаються стосунки лікаря і пацієнта. Я прийшла працювати ще 1993 році і відразу зрозуміла, що пріоритети розставлялись на користь потреб пацієнтів. І навіть девіз у роботі був такий: якщо пацієнт не задоволений – ми не задоволені також.

Приємно зазначити, що у ході медичної реформи зберігається право вибору пацієнтом як закладу, так і лікаря, вузького спеціаліста, у якого він хоче отримувати допомогу. Це досить зручно. Все, що потрібно від пацієнта – мати направлення від свого сімейного лікаря і - звертайся до будь-якого лікувального закладу, який підписав договір з Національною службою здоров’я України.

Хочу відмітити, що після старту реформи вторинної медичної допомоги, на жаль, ні пацієнти, ні більша частина фахівців, у тому числі і нашого закладу, не вірили у можливість безкоштовного обстеження, безкоштовного лікування, можливості бути госпіталізованим у нашу лікарню з іншого району міста чи іншого району Херсонської області. Раніше потрібно було вносити якість внески. Це стосується й амбулаторних обстежень по пріоритетних пакетах. Наприклад, ендоскопія. У нас є висококваліфікований лікар-ендоскопіст, який проводить колоноскопії і його майстерність відома далеко за межами району міста. І раніше до нього було непросто потрапити. Тепер після надання електронного направлення можна записатися та безкоштовно під наркозом (!) отримати дослідження.

Взагалі реформа вторинної ланки дуже потужно зрушила з місця стереотип багатьох дослідників ендоскопістів й анестезіологів щодо знеболення під час фіброколоноскопії і гастро колоноскопії. Це дуже позитивний факт. У мене другий фах гастроентерологія і мені це знайоме і я сподіваюсь, що найближчим часом ми медики отримаємо перші результати щодо ранньої діагностики онкологічних захворювань органів системи травлення і своєчасне адекватне лікування пацієнтів.

Останнім часом покращилися відносини з родичами хворих. Безоплатність послуг викликає більше довіри до лікаря. До речі, протягом останніх 15-ти років ми перші серед медичних закладів почали проводити анкетування серед пацієнтів вторинки. І отримали хороші результати на запитання: чи вважаєте ви, що отримали медичну допомогу таку як очікували; чи рекомендували б своїм знайомим і друзям лікування у нашому закладі; чи зустрілися вам співробітники особливо турботливі тощо. Щокварталу комісія робила висновки щодо зауважень. Особливу увагу звертали на повторні зауваження. Заслуховували і продовжуємо заслуховувати ці питання на розширених нарадах лікарні. Як наслідок – результат враховується під час преміювання співробітників за підсумками року.

Безкоштовно надається допомога важко хворим інсультом. Повторні обстеження та аналізи провадяться безкоштовно. Це сприяє довірі пацієнтів. Та й лікар не витрачає на обговорення часу щодо оплати. У рамках реформи по всіх напрямках лікування приймає рішення лікар.

Щодо негативних моментів. У першу чергу позначається недовіра до української медицини. Пацієнти звикли десь диктувати правила лікування, «радити» лікарю що йому більше допоможе. Загалом нам потрібно звертати увагу на культуру спілкування.

Ще у лікарні Карабелеша працюють над запровадженням проекту «Зручна поліклініка». Йдеться про створення кол-центру зі зворотнім зв’язком. Не тільки записувати на прийом до вузьких спеціалістів, а й обов’язково на обстеження і ще – нагадувати людям про дати. Бо бувають такі моменти, коли пацієнт записується за місяць і забуває, а час пропадає. Будемо працювати над доступом в споруди маломобільних верств населення. Також дбаємо про зручність у місцях очікування прийому лікаря. Приміром, встановлення обладнання для автоматичного вимірювання артеріального тиску і серцевих скорочень, яке розміщується поза межами кабінету лікаря. Це скорочує час прийому.

Це так коротко про нові кроки у створенні умов для доброзичливих відносин між лікарями і пацієнтами.

Здоров’я вам!

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: