Херсон °C

ХДУ готовий продовжити освітній процес у звичному режимі

Новости » Общество
0

Життя щодня підкидає нові виклики, але навіть найсерйозніші з них не повинні заскочити колектив ХДУ зненацька. Саме з цього виходили ми, коли сьогодні зранку зібралися разом із проректорами, деканами та студентським активом, аби обговорити дещо суперечливі новини щодо можливого переведення закладів вищої освіти на «дистанційку» через погіршення ситуації з ковідом в Україні. Рекомендацій від профільного міністерства на сьогодні поки що немає, але колектив ХДУ вже зараз повинен мати покроковий і зрозумілий кожному план дій в залежності від розвитку ситуації. Адже за будь-яких умов наше головне завдання було і залишається незмінним – не знизити якості освіти. При цьому маємо забезпечити тонкий баланс між безпекою і дотримання прав і свобод студентів.

А студентство наше, до речі, перехід на повне дистанційне навчання не підтримує. Це підтвердило опитування, проведене нещодавно студактивом ХДУ. На необхідності врахувати думку студентів особливо наголошувала під час наради голова студентського ППОС ХДУ Олександра Писларь. Тим більше, що наразі в нашому університеті ситуація з ковідом цілком контрольована і стабільна. Станом на сьогодні ковід діагностований у 6 студентів. 4 викладачів і 1 співробітника нашого вишу. Тобто, 11 осіб на 7 тисяч контингенту вишу. І перебіг хвороби у всіх легкий. Тому, якщо вимога МОН щодо переходу на дистанційну форму навчання носитиме рекомендаційний характер, ХДУ готовий продовжити освітній процес у звичному режимі. При цьому все, що можна перевести на віддалену форму комунікацій (лекції, семінари, індивідуальні заняття тощо), буде переведено. Проте в кожному окремому випадку рішення прийматиметься «трійкою» на рівні деканів факультетів, гарантів програми та завідуючих кафедрами. Але значна частина навчального процесу все ж таки має залишатися традиційною. Для якості освіти це принципово важливо.

Аби студентам і викладачам було зручно працювати в таких умовах, будуть створені кілька окремих дистанційних платформ комунікації: одна для академічних занять, інша для організаційних нарад, ще одна - для різноманітних заходів, яких зазвичай безліч в нашому університеті. Адже життя триває!

Що стосується гуртожитків, тут ми також залишили кілька варіантів на вибір. За бажанням на період карантину студенти можуть виїхати з гуртожитку і вчитися дистанційно, з дому. Адміністрація ХДУ при цьому гарантує, що місце у кімнаті за ними залишається. Плату за проживання на цей час з них вирішено не брати, ці кошти можна буде потім врахувати у наступному періоді або просто зробити перерахунок. Ті ж, хто хоче залишитися у гуртожитках (навіть, якщо буде оголошено повний локдаун), звісно, залишаються. Ніхто нікого виселяти не буде! На цьому я як ректор хотів би наголосити окремо, щоб не було потім жодних непорозумінь. Ми виходимо з того, що на час навчання гуртожитки стають екосистемою студента, його тимчасовою домівкою. А тому вимога виселити студентів із їх домівки на час карантину є незаконною, від кого б така рекомендація не надходилаJ

Під час наради обговорили з колегами також додаткові засоби контролю якості навчання, а також план посилення заходів безпеки в аудиторіях і гуртожитках. Зокрема, вирішено додатково виділити 300 тис. гривень на закупівлю бактерицидних ламп і засобів дезінфекції.

Першому проректорові ХДУ Сергію Омельчуку доручено узагальнити всі висловлені колегами пропозиції і підготувати проект відповідного наказу. Це і буде нашим планом дій на час посилення карантинних заходів. У разі ж, якщо на рівні Уряду буде прийнято інше рішення (тобто, повністю перейти на дистанційне навчання), ХДУ як державна установа готовий і до такого розвитку подій.

Херсонський державний університет

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: