Херсон °C

В жовтні в мікрорайоні Шуменський були зафіксовані найвищі показники забруднення повітря

Новости » Общество
0
В жовтні в мікрорайоні Шуменський були зафіксовані найвищі показники забруднення повітря Херсонським ЦГМ ведеться постійний моніторинг забруднення навколишнього природного середовища, а саме: забруднення атмосферного повітря, радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, забруднення поверхневих вод суші, визначення гідрохімічних показників складу води та забруднюючих речовин Азовського моря.
За даними лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря в місті Херсоні за жовтень було перевищення середніх концентрацій, а саме: по діоксиду азоту - 3,4 ГДК, по оксиду азоту - 1,7 ГДК, по фенолу – 1,2 ГДК, по формальдегіду – 1,4 ГДК по всіх районах міста, по іншим забруднювачам без перевищень. В жовтні середні концентрації в порівнянні з попереднім місяцем зменшились по діоксиду азоту і формальдегіду. Найбільші показники забруднення були зафіксовані в Шуменському мікрорайоні.
Завислі речовини (пил) - це продукт згоряння усіх видів палива, а також виробничих процесів. Мають як антропогенне, так і природне походження, наприклад при ерозії ґрунту.
Оксиди азоту – речовини, які потрапляють в атмосферу з антропогенними викидами від промисловості, електростанцій і транспорту. Вони утворюються у процесі згоряння органічного палива при високих температурах.
Фенол присутній у викидах підприємств чорної металургії, меблевої, нафтохімічної і нафтопереробної промисловості, а також фармацевтичних виробництв.
За даними радіоекологічної лабораторії Херсонського ЦГМ в жовтні максимальна потужність експозиційної дози гама-випромінення (ПЕД) на 9 пунктах спостережень Херсонської області знаходилась в межах 8-17 мкР/год, що відповідає фоновим значенням (максимально допустиме значення рівня природного фону становить 24 мкР/год).
Сумарна бета-активність атмосферних випадань за місяць складала в середньому по Херсонській області – 1,6 Бк/м²/за добу. Радіаційний фон на всій території області був стабільним.
Лабораторія спостережень за забрудненням поверхневих вод Каховської ГМО в жовтні 2020 року проводила спостереження за гідрохімічними показниками якості води Каховського водосховища та нижнього Дніпра. За результатами визначень склад води відповідає багаторічним показникам для осіннього періоду року. Але є незначні перевищення ГДК на важкі метали. Забруднюючі речовини (які потрапляють в поверхневі води внаслідок діяльності людини) у жовтні були наступними:
по Каховському водосховищу: м. Берислав - 2 км нижче міста, по сполукам хрому (VI) - 3,0 ГДК; та фенолам - 2,0 ГДК;
по р. Дніпро: м.Нова Каховка - по хрому (VI) – 3,0-3,5 ГДК.
В точках відбору р. Дніпро м.Херсон - 1 км вище міста, та до м. Херсон - в межах міста є також не значне перевищення по хрому (VI) – (3,9-4,3 ГДК) та р.Інгулець с. Садове - 3,9 ГДК. Мінералізація води по Каховському водосховищі та Нижнього Дніпра від м.Берислав, м.Нова Каховка та до м. Херсон складає 0,36-0,39 ГДК, сульфатів: 0,55-0,57 ГДК, хлоридів 0,14-0,16 ГДК.
Є не значне перевищення відносно ГДК вмісту азотів нітратного та азоту нітритного.
За всіма показниками сольового складу, кислотно-лужного балансу, вміст забруднюючих речовин води нижнього Дніпра у жовтні 2020р. відповідає категорії «забруднені води».
За даними лабораторії морської гідрометеорологічної станції Генічеськ в жовтні проводились щоденні спостереження у протоці Тонкій за солоністю води та один раз на місяць за забрудненням морської води в 3 пунктах спостережень.
Середня солоність води на території портопункту за 31 днів склала 15,58 о/оо. В жовтні 2019 р середня солоність води була 15,42 о/оо. За період з 1960р по 2019р середня солоність води - 13,40 о/оо.
При виконанні спостереження у протоці Тонкій середнє значення солоності за місяць становило 15,05‰.
Кисневий режим був добрим. Середня концентрація розчиненого у воді кисню становила 7,83 мг/дм3 (92 % насичення) або 5,48 мл/дм3. Показник ГДК 6,0 мл/дм3.
Середнє значення загальної лужності було 2,650 мг–екв/дм3, а середнє значення рН - 8,17 одиниць рН. Показник ГДК 6,5-8,5 од.рН.
В 2019 році у жовтні місяці були такі середні показники:
солоність – 15,46 о/оо, розчинений кисень – 8,21 мг/л або 5,75 мл/дм3, загальна лужність – 2,771 мг–екв/дм3, значення рН – 7,93 од.рН
Отже, за результатами визначень перевищень ГДК в жовтні не було, стан морської води добрий.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: