Херсон °C

Последние новости

17:44
На Херсонщині житловою субсидією користується більш, ніж 67 тисяч домогосподарств
17:36
На Херсонщині прокуратура домоглась реального терміну ув’язнення для чоловіка, який вирощував коноплі
17:00
Новокаховчанці виставили кредит в 19 тис грн, який вона не брала
16:00
В Голій Пристані із будинку винесли навіть газову плиту з балоном
15:30
Триває прийом поетичних та прозових робіт херсонських літераторів на традиційний міський літературний конкурс ім. Миколи Братана
13:54
Депутат обласної ради пропонував відправити Кабмін у відставку через тарифи
13:40
Дмитро Бутрій проти хамства в обласній раді
13:21
Поліція встановлює обставини стрілянини на території Олешківської територіальної громади
12:38
На Херсонщині півтори тисячі водіїв відновили втрачені або викрадені посвідчення
12:29
Тарифна сесія обласної ради відбулася
Больше новостей

Викладачка ХДУ стала учасницею онлайн-курсу відомого науковця з Німеччини

Новости » Общество
0

Викладачка ХДУ стала учасницею онлайн-курсу відомого науковця з НімеччиниДоцентка кафедри англійської філології та прикладної лінгвістики Алла Цапів долучилися до інтенсивного онлайн-курсу «LITERARY STUDIES: OLD AND NEW». Ініціатором і головним лектором наукового заходу став Віллі Ван Пір, професор кафедри міжкультурної герменевтики Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана.

Курс «LITERARY STUDIES: OLD AND NEW» орієнтований як на молодих вчених, аспірантів і магістрантів, так і на досвідчених науковців, які займаються філологічними дослідженнями та володіють англійською мовою на професійному рівні.

Безпосередньою організацією курсу займалася кафедра англійської філології і перекладу Київського університету імені Бориса Грінченка спільно з кафедрою міжкультурної герменевтики Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана.

Лектором курсу виступив професор Віллі Ван Пір – автор численних монографій і статей з питань поетики і епістемологічних засад вивчення художнього тексту, віце-президент Міжнародної асоціації емпіричної естетики, президент Всесвітньої асоціації поетики і лінгвістики і Міжнародного товариства емпіричного вивчення літератури і медіа. А також він є співзасновником міжнародного проєкту емпіричних досліджень REDES, співредактор серії «Linguistic Approaches to Literature» та журналу «Scientific Study of Literature».

Науковець у своїх лекціях зосереджується на питаннях наративного моделювання різних типів прозових та поетичних текстів, інтермедіальності та мультимодальності художніх творів, а також на проведенні емпіричних досліджень та обробці результатів лінгвістичних експериментів.

Доцентка кафедри англійської філології та прикладної лінгвістики ХДУ Алла Цапів зазначила: «Я з великим задоволенням та професійним інтересом долучилась до онлайн-курсу неперевершеного Віллі Ван Піра. Оскільки у своїх наукових дослідженнях неодноразово посилалась на його роботи з наратології. Професор розкрив інтермедіальність поетичного тексту Езри Кітс «Ode to Nightingale» і його втілення у різних видах мистецтва. Також продемонстрував складну наративну структуру і взаємодію різних типів нараторів і фокалізаторів у готичному романі Мері Шеллі «Франкенштейн». А ще висвітлив результати експериментального дослідження реакції різних вікових груп читачів (дітей та дорослих) на прочитання художніх текстів».

Курс включає три основні складові: теоретичну частину, емпіричну частину та приклад застосування методології до вивчення творів певного автора. Теоретична частина містить огляд історії та сучасного стану теорії висунення, яка вважається однією з фундаментальних у літературознавстві. В емпіричній частині курсу розглядаються новітні способи дослідження літературних процесів у доказовий спосіб. У якості конкретного прикладу науковці аналізують висунення у текстах Вільяма Шекспіра.

Фахівці, які прослухають повний курс, отримають сертифікати про наукове стажування із зазначенням відповідних годин і кредитів. Інтенсив триватиме до 14 листопада.

Пресцентр ХДУ

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: