Херсон °C

Не скрізь старосту вибирають спокійно

Общество, Политика
0

Минулого тижня відбулася друга сесія депутатів Чаплинської селищної ради восьмого скликання. До початку засідання перед будівлею селищної ради зібралися жителі села Магдалинівка (близько 15 чоловік), які вимагали пояснень щодо ніби-то неправомірного призначення старост сіл, говорячи що «старост має обирати народ». А також вони приїхали з вимогою призначити старостою села свого кандидата. Поспілкуватися із людьми та надати роз’яснення вийшли перший заступник селищного голови Анатолій Віремейчик та радник селищного голови і депутат селищної ради Володимир Артюшенко, які пояснили, що згідно чинного законодавства кандидатів на посаду старост має право запропонувати виключно голова селищної чи сільської ради, а депутати своїм рішенням або підтримують цього кандидата, або не підтримують – в такому випадку голова пропонує або іншу кандидатуру, або повторну ту ж саму на розгляд депутатів. А тому селищна рада діє згідно чинного законодавства та жодним чином не порушує громадянські права жителів.

У зв’язку із карантинними обмеженнями лише одного представника села було запрошено прийняти участь у засіданні сесії.

Тим часом, у сесійній залі зареєструвалися 24 депутати із 26, а тому сесія вважається правомірною. Серед депутатського корпусу було зареєстровано 2 політичні фракції – політичної партії «Слуга народу» та політичної партії «Наш край».

Аби повноцінно розпочати роботу сесії та в подальшому чітко і конструктивно проводити наступні засідання, першочергово депутатами було розглянуто організаційні питання. Перш за все, було прийнято рішення про зміни у складі депутатів Чаплинської селищної ради – припинено повноваження депутата Валентини Горкуші згідно поданої заяви (адже вона була призначена старостою села Скадовка) та зареєстровано наступного по черговості кандидата в депутати по виборчому округу №3 Ніну Танкевич від політсили «Слуга Народу»; припинено депутатські повноваження Артема Грабка від політичної партії «ОПЗЖ» та зареєстровано наступного по черговості кандидата Богдана Котяша. Новопризначені депутати отримали свої депутатські мандати та склали урочисті присяги. Згідно внесених змін до складу депутатів прийнято відповідне рішення про внесення змін до складу постійних комісій селищної ради..

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: