Херсон °C

Последние новости

17:30
Милівській територіальній громаді повернуть сільгоспземлю вартістю 4,9 млн грн
16:30
Херсонська лікарня про кінезіотейпування в ортопедії і травматології
15:30
Кардіохірурги обласної лікарні Херсона взяли участь у освітньому проекті з імплантації оклюдерів
14:30
Міжнародний день людей з інвалідністю: Херсонщина
13:32
У Гаврилівській затоці затримали порушника, який наніс збитків понад 1 млн. грн.
13:27
Дмитро Бутрій: «За прийнятий бюджет відповідатимемо перед виборцями»
13:00
Розтрата майна на 700 тис. грн – на Херсонщині судитимуть екскерівника теруправління Державної судової адміністрації
10:06
«Творчість без кордонів» - у херсонському театрі особливі артисти зірвали овації глядачів
09:40
Выгоды от покупки виртуального польского номера
09:10
Бізнес Херсонщини сплатив 9,86 млрд гривень податків і зборів
Больше новостей

У Новотроїцькій громаді освітянам не платять. Владу це не турбує

Новости » Общество
0
Старше покоління добре пам’ятає часи, коли заробітну плату отримували різними товарами, продуктами, а іноді люди взагалі не бачили ні грошей ні подяки за свою роботу. Буремні 90-ті, кажемо ми. Однак, складається вражання, що у 2020 році ми не так вже й далеко від тих 90-тих.
Освітяни Новотроїцького району не отримали заробітну плату за грудень 2020 року. Жоден вчитель, шкільна медсестра, прибиральниця в районі не побачили ні копійки за свою роботу протягом місяця. Напередодні свят люди лишилися просто ні з чим. І, швидше за все, відповідальних осіб це аж ніяк не хвилює.
Після виборів у районі було створено громаду. Депутати, звісно, новообрані вже встигли зібратися на сесію, нові-старі обличчя зручно вмостилися у кріслах, і почалася робота на благо громади. Такою вона мала б бути. Але…
Так, як Новотроїцьку районну раду було ліквідовано, разом з нею у прірву полетіли ще кілька установ. Серед них - Новотроїцький центр з обслуговування закладів та установ освіти. Саме ця установа виступала розпорядником коштів для освітян.
- Ми дещо зарано ліквідували цей Центр, тепер не можемо перерахувати освітню субвенцію на його рахунки, бо їх фактично заблоковано. Але вже з 1 січня Центр працюватиме, він перейшов до Новотроїцької селищної ради. І гроші освітяни отримають, - прокоментувала журналісту «Херсонщини за день» у телефонній розмові заступник голови Новотроїцької селищної ради Ганна Кривоногова., - Я розумію, що люди схвильовані, але свої кошти вони обов’язково отримають.
Отже, згадуючи слова одного одіозного політика – «грошей нема, та ви тримайтесь!». Крім боргів по заробітній платі, освітян цікавить ще одне питання – коли ж з ними розрахуються, якщо авансу у січні годі чекати (його не платять вже кілька років поспіль, бо у всіх свята, всі гроші за січень завжди вчителі отримували в кінці січня)? І чи не вийде так, що кошти, які вони отримають в січні будуть взяті вже з бюджету 2021 року, а вже в грудні 2021-го їм скажуть, що фінансів на зарплату просто бракує?
За коментарем ми також звернулися до голови Новотроїцької селищної ради (громади в даному випадку) Петра Збаровського. Наводимо дослівно розмову з паном Збаровським:
- Петро Миколайович, до нас звернулися стурбовані освітяни, у вашій громаді не виплатили заробітну плату за грудень. Як можете прокоментувати цю ситуацію?
«Ніяк. Ніяк не прокоментую. Це взагалі не моя проблема, і не моя парафія».
- Але ж Ви – голова громади, у вашій громаді сталася проблемна ситуація…
«Вас погано чути», - і на цьому зв'язок з журналістом пан Збаровський перервав.
Отож, судячи з досить «змістовних» та «конкретних» відповідей пана голови Новотроїцької громади, його проблеми звичайних мешканців, певно, не цікавлять. Те, що освітяни без копійки зустрічатимуть Новий рік, чи не зможуть купити хоча би подарунків чи продуктів до святкового столу, бачте, «не його парафія».
Сподіваємося, що здоровий глузд у цій ситуації переможе. Хоча про що це ми… Влада, як бачимо, повернута до людей зовсім не обличчям.
Олена Попович

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: