Херсон °C

Херсонці залишись без пільгового тарифу на опалення

Общество, Экономика
0

Новий рік для українців, зокрема й для херсонців, розпочався з «подарунка» — уряд з 1 січня 2021 року змінив ціни на електричну енергію.

По Україні прокотилась хвиля мітингів та протестів щодо різкого підвищення тарифів на комунальні послуги. Не оминула ця хвиля й південь держави. Акції протесту пройшли у Каховці, Новій Каховці, й зокрема у Херсоні.

Занепокоєні херсонці прийшли під стіни міської ради, влаштувавши протест та вимагаючи від депутатів вплинути на уряд та переглянути рішення.

Деякі мешканці помилково вважають, що, наприклад, до підвищення цін на електроенергію, безпосереднє відношення мають керівники херсонських підприємств. Чи так це та хто насправді встановлює тарифи на електроенергію? Про це дізнавались у провідних спеціалістів «Херсонобленерго».

Так, 28 грудня 2020 року Кабінет Міністрів своїм рішенням скасував пільговий тариф на електроенергію у розмірі 90 копійок за 1Квт.год, що діяв для населення за перші 100 кВт.год на місяць (Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня №1325). Проте заспокоюють, що тариф не змінився, а залишився 1,68 грн за 1 кВт.год. Поки що, до 31 березня 2021 року. Далі, ймовірно, рішення уряду знову переглянуть у бік збільшення.

До 31.12.2020 року для населення діяли тарифи на електроенергію, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) від 26.02.2015р. №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» (на період з 01 березня 2017 року).

А вже 6 січня 2021 року НКРЕКП власною Постановою визнала документ як такий, що втратив чинність. (Постанова № 15 від 06.01.2021 Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов НКРЕ та НКРЕКП)

А що пересічні люди?

Спостерігаючи за діями Держави, в особі Уряду та Регулятора, видно, що мова про них навіть не йшла. Ще навесні 2020 року, подібні розмови про підвищення тарифу вже активно вирували у повітрі. Тоді НКРЕКП спростувала інформацію про підвищення тарифів на електроенергію та просили ЗМІ не розповсюджувати чутки. І ось маємо, те що маємо.

Візьмемо до прикладу пенсіонерів.

Для них цей пільговий тариф був як соломинка. Старенькі слідкували за електролічильником та економили кіловати, щоб не дай Боже не накрутити більше тих 100 кВт.

Далі. Тариф електроопалення.

Свого часу держава активно пропагувала перехід населення на електроопалення, мовляв економно і раціонально. Встановила навіть окремий тариф. Громадяни повірили. Перешли на електроопалення, додатково понесли фінансові витрати. В окремих містах навіть цілими будинками. І що маємо наразі? Все. Пільговий тариф скасовано тією ж державою. А це означає суттєве здорожчання електроенергії для тих, хто опалюється електрикою. В Херсонській області, наприклад, тарифом електроопалення користуються 19 650 споживачів.

До цього часу у період з 1 жовтня по 30 квітня (включно) за обсяг, спожитий до 3000 кВт.год./міс. (включно) — по 0,90 грн за 1 кВт.год з ПДВ, а понад 3000 кВт.год/міс. — 1,68 грн. за 1 кВт.год з ПДВ.

Що далі буде з тарифом на електроопалення відновлять чи ні – не відомо.

А що працівники обленерго, оператори системи розподілу та енергопостачальні компанії?

Підприємства енергетичної галузі жодним чином не впливають на політику встановлення тарифів на енергоносії.Підвищення тарифів для них має свій відбиток.

В «Херсонобленерго» повідомили, що встановлення фіксованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів є виключно прерогативою Кабінету Міністрів України!

По Україні вже починаються мітинги протесту проти підвищення тарифів на енергоносії. Проте, мітинги та зібрання біля приміщеннь обласних енергетичних компаній аж ніяким чином проблеми не вирішують. Будь-які провокаційні дії, протести, мітинги або навмисне пошкодження майна Товариства жодним чином не впливають на тарифну політику в державі. Працівники енерго підприємств є такими ж споживачами, як і всі інші — жодних особливих пільг на сплату за електроенергію не мають і не несуть відповідальність за прийняті державою рішення.

В "Херсонобленерго” просять громадян з розумінням ставитися до працівників та майна Товариства, не конфліктувати, не зганяти на них злість та невдоволення, якщо виникли непорозуміння повідомляти на гарячу лінію Служби захисту економіки за телефоном 0552-421-666, до Служби з протидії корупції — 0800-500-197 або до правоохоронних органів за телефоном "102”.

Енергетики, так само як лікарі, вчителі, правоохоронці та рятівники, професійно, добросовісно та самовіддано за будь-яких погодних умов та політичних обставин виконують свої службові обов’язки.

В сьогоднішніх умовах підвищення тарифу на електроенергію для населення призведе до збільшення заборгованості (населення просто не матиме можливості сплачувати за послуги електропостачання), збільшення необлікованого споживанням (крадіжок) електроенергії, використання у побуті та на підприємствах надзвичайно шкідливих для здоров’я та життя людей високочастотних генераторів. Це в свою чергу спричинить низку проблем в енергосекторі.

Очевидно, утворилось майже замкнуте коло, в якому страждають і споживачі, і енергетики.

Запитань виникло більше, ніж відповідей. А від цього градус напруги суспільства у повітрі лише підвищується. І це коли в країні карантин, періодичні локдауни, безробіття…

Тож, певно, держава повинна знайти внутрішні резерви, щоб погасити свої зобов’язання перед народом.

З відповідальними працівниками "Херсонобленерго” спілкувалася журналіст Ольга Задніпряна.

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: