Херсон °C

Картка херсонця від Колихаєва відкладається

Общество, Политика
0

Заяви депутата Херсонської міської ради Юрія Рожкова про повернення пільг у громадському транспорті міста, до речі, це ж скликання депутатів і не підтримало повернення пільг саме через карантин, більшість городян вважають популістичними. Про це херсонці пишуть депутату Рожкову на його сторінку у фейсбук.

Питання про монетизацію піднімають і представники громадської ради при мерії. При цьому нагадують Рожкову, що переміг на виборах від команди Колихаєва «Нам тут жити», що таким чином не виконується передвиборна програма Ігоря Колихаєва.

«Пане Юрий Рожков, як бачите, навіть у коментарях відчутна потужна хвиля з вимогою якнайшвидшої монетизації.

Але перед тим є кілька неясностей. Перша - досі на сайті міської ради в розділі рішення, відсутній міський бюджет. Дивна біла пляма між 18 листопада і 15 січня, жодного рішення за цей період. Це починає викликати підозри. В проєкті бюджету, незважаючи на скасування більг, передбачалося сплатити двом КП понад 40 мільйонів грн "компенсації" за неіснуючі пільгові перевезення. Громадсмька рада проти цього заперечувала, але ми досі не розуміємо, чи автори проєкту на це зреагували, і за що в підсумку депутати проголосували. Отже, якщо компенсація передбачена, то нікуди не дітися, пільги треба повертати, щоби не було нецільового використання. Попри те, що затверджені мінтрансом методики розрахунку обсягу перевезень є недолугими і замість ніх потрібно застосовувати прямий підрахунок. Можливий лише за монетизації.

Друга неясність - програма чинного мера включає "картку херсонця", на яку за загальним розумінням її можливостей, можна зараховувати і кошти на проїзд (і на харчування дітей в школі, між іншим, на майбутнє). Але відновлення пільг зробить принаймні на поточний рік тему карток і монетизації неактуальною.

Звісно, грошей на повноцінну монетизацію в бюджеті немає. Якщо давати всім "законним" пільговикам та пенсіонерам по 30 проїздів на 180 грн, це буде 14,4 мільйони на місяць, або 174 мільйони на рік.

Тому потрібна хитрість, яка може бути в таких варіантах:

- або пенсіонерам за віком надавати менший обсяг, наприклад 10 поїздок (решта категорій захищені законом, ї їх обмежувати протиправно, як і скасовувати пільги під приводом карантину, між іншим, однак ці інші категорії разом узяті, вдесятеро менші за кількість пенсіонерів за віком);

- або надавати пільговикам через районні управління соцполітики безкоштовні квитки, які збиратимуть перевізники і мінятимуть на бюджетні компенсації. Це відразу відсіче тих, кому пільговий проїзд не надто потрібний.

Можна поєднати обидві хитрості, і в такий спосіб вкластися у закладені в бюджет суми компенсацій. Звісно, тоді двом КП, які досі отримували гроші просто так, щоб заробити стиількі ж, треба реально перевезти той нереально завищений обсяг пільгових пасажирів» - пише Володимир Молчанов.

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: