Херсон °C

Майбутні врожаї аграріїв Херсонщини можуть добряче підпортити миші

Новости » Общество
0

Через теплу зиму та майже відсутність снігу на полях Херсонщини, активно почали розмножуватись гризуни. Їх кількість становить загрозу посівам озимих культур.

Тому аграрії продовжують проводити захисні заходи задля боротьби з мишами та збереження врожаю. Проте проводити їх потрібно правильно, з дотриманням суб’єктами господарювання законодавства у сфері захисту рослин, бо наслідки неправильного використання отруйних речовин можуть бути страшними, як, наприклад, загибель червонокнижних журавлів у біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Бо однією з ймовірних причин загибелі птахів була отрута, якою обробили зерно для боротьби з гризунами на полях.

Тому 21 січня 2021 року, за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, відбувся вебінар для суб’єктів господарювання на тему: «Умови використання родентицидів в галузі рослинництва». У заході взяли участь більше ніж 50 суб’єктів господарювання регіону, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, зберіганням та переробкою рослинницької продукції.

– Для ефективної реалізації державної політики щодо безпечного використання пестицидів та агрохімікатів дуже важливою є співпраця органів державної влади, аграрних асоціацій та суб’єктів господарювання. Адже важливі і боротьба зі шкідниками, і збереження врожаю, і збереження довкілля. Бо будь-яке недотримання вимог нормативно-правових актів призводить до пошкодження, погіршення стану рослин та якості продукції рослинного походження, а також забруднення навколишнього середовища, що негативно впливає на імідж України, в т.ч. Херсонщини, на міжнародній арені. – зазначив в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Михайло Опанащенко.

Начальник Управління фітосанітарної безпеки Лариса Коломієць вказала, що, зважаючи на сприятливі для розвитку мишоподібних гризунів агрокліматичні умови та наявність значної їх кількості у місцях резервацій, загроза пошкоджень посівів сільськогосподарських культур залишається істотною, а проведення захисних заходів актуальним.

Начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Микола Статкевич зауважив, що найпоширенішими та найнебезпечнішими шкідниками посівів сільськогосподарських культур є полівка звичайна та полівка гуртова. Їх шкодочинність дуже висока, зокрема, на деяких полях за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці можуть досягати 35–40%, а у роки масового розмноження – інколи виникає потреба у пересіванні пошкоджених масивів.

Начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Катерина Чупріна детально розповіла про умови приготування отруйних принад та використання біологічних засобів захисту з прив’язкою до температурних умов та харчової привабливості для кожного виду. Також було зазначено, що під час проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил особистої гігієни та допускати до роботи з принадами тільки осіб, які мають допуски на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

 

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: