Херсон °C

Последние новости

11:55
До бюджету Херсонської територіальної громади надійшло понад 1,7 мільярда гривень податків і зборів
11:42
У Херсоні надали першу послугу мобільного адміністратора
11:32
СБУ підозрює заступника командира батальйону Патрульної поліції Херсонщини на «кришуванні» схеми поборів з перевантажених фур
11:26
Советник главы облсовета встретился с Генеральным консулом Республики Турция в Одессе
11:18
Студенти Херсонського державного університету запалили свічки
11:04
Іван Бебко: Голодомор фактично показав, що може статися із нацією, яка не має своєї національної держави
16:46
Депутат обласної ради Дмитро Бутрій про аеропорт «Херсон»
16:13
Карети швидкої допомоги отримують протоколи за перевищення швидкості
16:00
Веломаршрут від Маріуполя до озера Сиваш
15:52
Планові рейди служби у справах дітей у віддалену Петрівку та в центральній частині району
Больше новостей

Вікторія Вагнєр повідомила, що медики Херсонщина готові працювати в сфері трансплантації

Новости » Общество
0

На Херсонщині обговорювали питання створення в області системи трансплантації. Таке засідання фахівців, представників влади пройшло в стінах Херсонської ОДА в кінці минулого тижня.

Відкрила засідання народний депутат Верховної Ради України Вікторія Вагнєр, член Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Народний депутат зазначила, що тема обговорення важлива для всієї держави, а Херсонщина може стати пілотним проектом, бо вже має підготовлених фахівців:

«Для нас важливо, запрацює цей закон чи ні. Звичайно, важливо, щоб запрацював, і на рівні Херсонської області вже зробили перший крок, щоб цей процес пішов далі. Більше п’яти тисяч людей в Україні, що потребують таких медичних послуг, шукають їх в інших країнах. Вважаю, що в нашій області можна робити такі операції на кваліфікованому рівні. Дякую людям, що дуже швидко відреагували на процес, і зібралися, щоб запустити його в роботу», - звернулася до присутніх Вікторія Вагнєр.

Участь у нараді взяли представники керівництва області, а саме т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир, перший заступник голови обласної ради-керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, а також народні депутати Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також фахівці Міністерства охорони здоров’я та медики області.

Фахівці медичної сфери повідомили, що за даними Національного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок станом на 01 січня 2020 року в області на обліку перебувають 989 осіб дорослого віку із хронічною хворобою нирок. В Україні таких громадян – понад 36 тисяч. Окрім того, на Херсонщині близько 30 осіб потребують пересадки серця.

«На Херсонщині для ефективної організації системи трансплантації є висококваліфікований медичний персонал. Окрім того, ми готові співпрацювати з провідними трансплантологами для обміну досвідом. Також у нас в області є необхідна взаємодія між різними гілками обласної влади, а обрані лікарні мають необхідне матеріально-технічне забезпечення. За необхідності участь у вказаному процесі зможуть також брати й інші медичні заклади Херсонщини», - наголосив директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко.

Директор департаменту також повідомив, що в Херсонській області вже зорієнтувалися на медичних закладах, де зможуть проводити такі операції: це Херсонська обласна клінічна лікарня та Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є Карабелеша. Зокрема, готують і відповідних спеціалістів…

Вікторія Вагнєр повідомила, що медики Херсонщина готові працювати в сфері трансплантації

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: