Херсон °C

Колектив Художнього музею у Херсоні чекає адекватної реакції міської влади на проблеми закладу

Новости » Общество
0

Про це йдеться в офіційному повідомленні:

«23 січня до художнього музею завітав мер Ігор Колихаєв, щоб особисто подивитися на ті проблеми, з якими стикається наш храм мистецтв і з якими бореться впродовж вже не одного десятиліття.

Про ці проблеми ми писали неодноразово. Територія, яка є охоронною зоною пам'ятника архітектури і має належати музею, 10 років тому була здана в оренду або продана всупереч всіх законів, в тому числі Закону України «Про охорону пам’ятників архітектури». Більше того, «звалище століття» - руїни колишньої громадської вбиральні і досі належать приватній фірмі «Медея». Таке джерело антисанітарії у самому центрі міста є загрозою і для історичної будівлі, і для музейної колекції, одній з багатіших на півдні України, і для громадян. 20 років тому фекальними водами з цього занедбаного туалету було затоплене фондосховище, постраждали унікальні видання музейної бібліотеки. Після цього випадку директорка музею

Аліна Доценко

за допомогою екскаваторів судозаводу просто "вирвала” гнилі туалетні комунікації з з музейного двору! Але, як виявилось, на цьому проблеми не закінчилися.

Що вже казати про неможливість реалізувати проект реконструкції музею з європейським майданчиком і пристосуванням для людей з інвалідністю, в тому числі доступного підходу, ліфтів, зручних туалетів! Проект був визнаний одним з кращих в Україні, в нього вже вкладено чимало бюджетних грошей, але завершити його було неможливо, бо "туалет-звалище” є приватною власністю! І власник за цей смітник хоче отримати величезні гроші, а от навести лад на своїй власній території впродовж 10 років, незважаючи на сотні (сотні!) звернень музею, — то вже «не царська справа». І хоча Законом передбачено примусове відчуження майна у такого недбалого власника, попередня міська влада навіть пальцем не поворухнула, щоб вирішити проблему.

Так звана "підпірна” стіна, "зліплена з того, що було”, розташована поруч з музеєм, є аварійною і може в будь-яку хвилину обвалитися (що, власне, вже відбувалося). Це загрожує життю та здоров’ю працівників музею. Більше того — це загроза знищення історичної пам’ятки архітектури! Комунікаційні мережі зараз знаходяться на відстані 70 см від будівлі, а згідно ДБН, мають бути відведені на 10-15 м від стін пам’ятки архітектури. А ще - соромно казати! - музей не має аварійного заїзду! У випадку пожежі або іншої екстреної ситуації аварійні служби дістатися до двору музею не можуть! Рятувальники спускали всі колеса, щоб "на пузі” машина заїхала у двір! Уявляєте? У випадку екстреної ситуації це втрата дорогоцінного часу! Але за рахунок знесення підпірної стіни та території цієї страшної приватної клоаки багато проблем музею буде вирішено.

Ознайомившись з унікальними інтер’єрами, із залами, якими можуть похвалились далеко не всі музеї України, мер загорівся бажанням внести і свій вклад у вирішення музейних проблем і обіцяв докласти всіх зусиль, щоб допомогти області повернути красу і велич архітектурній перлині міста.

 

Ми сподіваємось, що справедливість, законність і здоровий глузд нарешті переможуть, а новообраний мер Ігор Колихаєв стане справжнім Гераклом, якому до снаги вичистити Авгієви стайні на місці колишнього туалету і допомогти музею у вирішенні багатьох його проблем».

 

Херсонський Художній Музей

 

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: