Херсон °C

Херсонські моряки протестують

Новости » Общество
0

Бездіяльність Міністерства інфраструктури та корупція в морській галузі можуть призвести до втрати роботи десятками тисяч українських моряків.

Моряки - подібно ченцям далеко від людей, матерів, дружин, дітей служать народу, несучи свій хрест. Кожен раз йдучи в рейс, ризикують своїм життям, своїм здоров'ям заради близьких і рідних, які їх чекають вдома!

Серед нас багато дружин моряків, які ЗНАЮТЬ,що таке втрата чоловіком роботи, яка годує родину. Сьогодні в системі атестації та переатестацій моряків панує корупція. Чиновники вимагають по 3-4 тисячі доларів, а іноді і до 6 тисяч доларів за оформлення документів, які підтверджують право на роботу в морі. Ті, хто не може, або не хоче платити хабар, ризикують втратити роботу.

Тисячі українських моряків в розпал карантину опинилися у відкритому морі або в портах без можливості зійти на землю. Багато з тих, хто був у відпустці на суші, через обмеження не зміг приєднатися до команд і вийти в море. Через вимушений простій у моряків закінчилися терміні дії дозвільних документів. Гостро постало питання переатестації та продовження дозволів.

Для цього моряки мають скласти відповідні іспити в Державній кваліфікаційній комісії. В Україні система складання таких іспитів перетворилась в корупційну годівницю для нечесних на руку чиновників. Без хабарів поновити дозвільні документи дуже складно.

Проблема корупції в морській галузі існує не перший рік. Відповідальні за атестацію і переатестацію моряків Міністерство інфраструктури та Держслужба морського та річкового транспорту демонструють повну бездіяльність весь цей час.

Необхідно вирішити на законодавчому рівні, а саме – терміново ухвалити законопроект, зареєстрований депутатами партії «ЗА МАЙБУТНЄ» в парламенті. В разі його ухвалення корупційну складову в галузі перепідготовки та підготовки моряків буде прибрано. Цього рішення чекають десятки тисяч родин моряків, для яких морська професія – головне джерело доходу.

Ми також сподіваємося на підтримку місцевої влади, мера, бо Херсон - місто моряків! Про це не варто забувати!

Жіночий рух "ЗА Майбутнє"

 

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: