Херсон °C

Последние новости

16:39
Григорій Янченко: «Всі пожертви херсонців йдуть на потреби наших військових на передовій»
15:32
Об’єднання до яких входять нардепи від Херсонщини: Іванов цікавиться ракетобудуванням, а Ковальов - міжконфесійним миром
15:18
Через ДТП мешканці Чорнобаївки та Генічеська лишилися без світла
14:57
Іван Бебко: «УДАР Віталія Кличка» переконаний - закон 5600 має бути ветований президентом
14:48
Студенти Херсона подарували військовим медикам тактичні рюкзаки
14:38
За тиждень мешканці Херсонщини вкрали електроенергії на понад 50 тис.грн.
13:55
Ліквідація наслідків аварійної ситуації по вул. Штурвальній в Херсоні ще триває
13:50
Завдяки прокуратурі на Херсонщині припинено розорення земель з унікальною рослинністю - курганів
13:43
Про якість води у Херсоні
13:15
Тисячу Зеленського назвали Програмою цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка»
Больше новостей

Смерть породіллі з немовлям: на Херсонщині комісія визнала лікарські помилки під час пологів

Общество, Криминал
0

Сенсаційний поворот у справі зі смертю породіллі та її дитини в Нижньосірогозькій районній лікарні. Департамент здоров’я Херсонської ОДА визнав низку порушень у діях лікарки, яка приймала пологи. У зв’язку з гучним інцидентом комісія із 6-ти найдосвідченіших фахівців відомства провела клініко-експертну оцінку того, як проходили перейми. У висновку наводиться перелік порушень медичних стандартів. Зокрема, там зазначено, що допомога, надана Оксані Лозовій, не відповідає наказу МОЗ у розділі «Акушерські кровотечі». Медична документація в закладі ведеться з порушеннями. І найголовніше – ніякого анафілактичного шоку на препарат не було, як написали у довідці про смерть породіллі. Такий висновок комісія зробила за результатами судово-медичної експертизи. Саме ж відділення, де сталася трагедія, Департамент здоров’я вирішив закрити. Тут визнали, що ані матеріально-технічна база пологового, ані рівень підготовки його кадрового складу не гарантують безпеку для пацієнток та новонароджених. Вагітних із населених пунктів, які територіально підпадали під обслуговування в даному відділенні, перенаправлятимуть до інших лікарень, де є пологові стаціонари.


До лікарки-акушера-гінеколога, яка приймала пологи в Оксани Лозової (за порушення медичних стандартів та недооцінку стану важкості пацієнтки) вжито заходи дисциплінарного впливу – які саме, у документі не уточнюється. Натомість зазначено, що її відправлять на стажування до Херсонської обласної клінічної лікарні, а лікаря-неонатолога – до дитячої обласної клінічної лікарні. Сам же випадок у Нижньосірогозькій райлікарні розбиратимуть на загально-лікарській обласній конференції.

Адвокат родини померлих породіллі та немовляти вважає рішення медичної комісії справедливим. Він впевнений, що даний висновок дасть серйозний поштовх у розслідуванні провадження.

-Цей висновок є підтвердженням того, що порушення під час пологів були однозначно допущені лікарем. Порушення в діагностуванні кровотечі та її локалізації. І це могло обумовити летальний випадок і матері, і дитини. А вже деталі встановлює слідство, — розповів адвокат потерпілої сторони Дмитро Болтушенко.

Кримінальне провадження за фактом смерті породіллі з немовлям наразі перебуває у слідчому управлінні обласного поліційного главку.

Нагадаємо жителька с. Верхні Сірогози Оксана Лозова померла під час пологів у районній лікарні 23 вересня. Її новонароджена донька прожила менше доби. Немовля намагалися врятувати обласні неонатологи, але його стан виявився критичним.

Марина САВЧЕНКО для Нового дня

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: