Херсон °C

Через прогалини в законодавстві в Україні затримуються тендери на дитяче харчування

Общество, Экономика
0

Децентралізацію провели, а от законодавство не пристосували. Новостворені територіальні громади зіштовхнулися з низкою колізій, які гальмують вирішення елементарних питань, пов’язаних з життєдіяльністю населених пунктів. Одне з них – харчування у школах і дитсадках. Як відомо, тендер на дану послугу проводиться раз на рік. Громади ж, особливо ті, що утворилися не шляхом об’єднання, а автоматично, з останніми виборами, провести таку процедуру не встигли. Так, у перші два місяці нового року без харчування залишилися учні шкіл та вихованці дитсадків в Олешківській територіальній громаді. Річ у тім, що після реформи заклади сфери освіти потрапили на баланс Херсонської районної ради. Щоб їх перевести до Олешківської міськради, необхідно було ухвалити структуру органу місцевого самоврядування, зокрема, й відділ освіти. Тендери оголосили окремими лотами, за видами продукції. Оскільки у громаді 20 освітянських закладів (8 дитсадків, 12 шкіл), суми там великі, аж до 800 тисяч гривень, і за спрощеною процедурою закупівлі не здійснюються. Сама тендерна процедура досить затяжна і триває понад місяць. Але головна проблема виявилася все ж таки у законодавчих прогалинах – говорять чиновники.

-89 ст. бюджетного кодексу змінена, і не може Херсонська районна рада утримувати жоден комунальний заклад. Уряд ніяким чином не передбачив оцей перехідний період. Ми оголосили тендери, навіть ще не маючи закладів у себе в мережі. Районна рада, як правонаступник, передала нам їх 23 грудня. Ми 4 січня збирали позачергову сесію, щоб хоч заклади освіти прийняти, — розповіла перший заступник Олешківського міського голови Тетяна Гасаненко.

Ще одна проблема, яка виникає у громадах, — брак претендентів на надання послуг у сфері харчування для закладів освіти. Так, в Олешках вже вдруге зривається картопляний тендер. Парадокс, але просто немає бажаючих. Аграрна Херсонщина… Схожа ситуація виникала і в Бехтерській сільській раді.

-Як відомо, тендер відбувається тоді, коли є два учасники. На перший тендер учасники не вийшли. На другий вийшли два учасники, але першому потрібно було відмовити, тому що там не наданий був пакет документів. Підприємцям невигідно зв’язуватися з тендерами на харчування дітей. Дуже високі вимоги і не всі можуть зробити сертифікати якості на продукти, — розповіла начальник фінансового відділу виконавчого комітету Бехтерської сільської ради Оксана Басенко.

У будь-якому разі ситуацію з дитячим харчуванням у громадах намагаються врегулювати. Так, у Бехтерській ТГ питання вже вирішене, а в Олешківській міській раді запевнили, що дітей в дитсадках і школах почнуть годувати не пізніше 1 березня. До цього часу у дошкільних закладах освіти були змушені запровадити чотиригодинний графік роботи.

Марина САВЧЕНКО.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: