Херсон °C

Два роки президентства: як народні депутати з Херсонщини підтримують ініціативи Зеленського

Общество, Политика
0

Херсонщина посіла четверте місце за рівнем підтримки ініціатив Президента Зеленськогосеред усіх регіонів. Херсонські депутати мажоритарники жодного разу не голосували «проти» законодавчих ініціатив гаранта.

Ініціативи Володимира Зеленського найбільше підтримували народні депутати з Миколаївської – 95,6%, Чернівецької – 91,6% та Житомирської області – 88,5%. Найнижчий показник підтримки проєктів законів у представників Волинської та Донецької областей – трохи більше 34%.

«Проти» ініціатив Володимира Зеленського найчастіше голосували народні депутати з Луганської - 4,8%, Львівської - 4,7% та Донецької областей - 4,3%.

Для порівняння, ініціативи п’ятого президента Петром Порошенко найбільше підтримували Житомирська – 86,4%, Чернівецька – 85,4% та Вінницька 83,7% області. Найнижчий рівень підтримки зі всієї країни демонстрували Донецька - 28,3%, Луганська - 27,2% та Харківська області - 24,2%.

Мажоритарники з Луганської – 4% та Донецької областей – 3,1% голосували «проти» законопроектів Петра Порошенка найбільше.

Що реєстрували у парламенті Порошенко та Зеленський

За два роки каденції п’ятий Президент України Петро Порошенко скерував до парламенту 81 законопроєкт – 69 з них стали законами. Майже половина 35 (43,2%) законотворчих ініціатив стосувалися міжнародних угод, 16 – правової політики (19,8%), тематиці безпеки й оборони було присвячено 13 законопроектів (16%). Інші ініціативи стосувалися – економічної політики 8 (9,9%), галузевого розвитку – 6 (7,4%). Найменше уваги було приділено законопроектам у сфері державного будівництва - 2 (2,5%) та гуманітарної політики - 1 (1,2%).

Володимир Зеленський за той самий період зареєстрував у півтора рази більше законопроектів. На початок травня було подано 133 проекти законів, 80 з яких уже стали чинними. Щодо тематик, майже половина ініційованих законопроєктів стосувалася міжнародних угод – 57 (42,9%), 40 (30,1%) законопроєктів стосувались правової політики, ще 21 (15,8%) – економічної. 9 (6,8%) проєктів законів стосувались безпеки та оборони, 3 (2,3%) – галузевого розвитку, 2 (1,5%) – державного будівництва та 1 (0,8%) – соціальної політики.

Як депутати Херсонщини підтримували законопроєкти Президента Петра Порошенка

Усі 5 обраних народних депутата Херсонщини VІІІ скликання представляли парламентську партію "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"

Андрій Гордєєв достроково припинив свої повноваження народного депутата у зв’язку з призначенням його на посаду голови Херсонської обласної адміністрації в 2016 році.

Серед Херсонських нардепів-мажоритарників найпослідовнішим прихильником політики екс-президента серед депутатів обраних в одномандатних округах був Сергій Хлань – 80% підтриманих законодавчих ініціатив. Трохи менше у Олександра Співаковського – 76%. А от Федір Негой та Іван Вінник голосували «За» майже однаково – 64% та 62% відповідно.

Нардепи з Херсонщини жодного разу не голосували «проти» законопроектів президента. У Олесандра Співаковського немає натискання на кнопку «утримався», хоча кожен з його колег це зробив двічі.

Два роки президентства: як народні депутати з Херсонщини підтримують ініціативи Зеленського

Яку підтримку має Президент Володимир Зеленський від депутатів з Херсонщини

Серед 5 народних депутатів на Херсонщині 4 є представниками парламентської партії «Слуга Народу».

Два роки президентства: як народні депутати з Херсонщини підтримують ініціативи Зеленського

Повноваження єдиного кандидата самовисуванця Ігоря Колихаєва достроково припинено у зв’язку з обранням його Херсонським міським головою.

Херсонщина дає високий рівень підтримки ініціатив Володимира Зеленського та посідає четверте місце по серед всіх областей з результатом 85,4%.

Найбільшою лояльністю може похвалитися Володимир Іванов - 96%, Олексій Ковальов підтримав 91% від всіх законопроектів, Павло Павліш – 83%. Менш за все підтримувала пропозиції Володимира Зеленського народний депутат Вікторія Вагнєр – 71% голосувань «за».

Зазначимо, що не підтримка президентських ініціатив не обов’язково означає, що народний депутат проти законопроєкту. В більшості випадків, коли депутати не голосували «За» пропозиції Володимира Зеленського, вони або були відсутні (10,8% випадків) або не брали участі в голосуваннях (2,2%).

Утрималися від голосування нардепи тільки у 8 випадках, що складає – 1,6% від загальної кількості.

«Проти» - ніхто з народних обранців не голосував.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: