Херсон °C

Чому у херсонців вилучають будинкові книги: пояснює директор департаменту адміністративних послуг Костянтин Хутковський

Новости » Общество
0
За 2 квартал 2021 року спеціалісти Департаменту адміністративних послуг Херсонської міської ради прийняли 1960 будинкових книг та картотек за актом приймання-передачі від містян, які вирішували питання реєстрації місця проживання. Для забезпечення актуальної інформації в Реєстрі територіальної громади міста Херсона внесли 5220 адрес.
Чому у херсонців вилучають будинкові книги пояснює директор департаменту адміністративних послуг Костянтин Хутковський:
- Як поняття та документ, будинкову і поквартирну книгу скасували на законодавчому рівні ще у 2016 році. За нормами законодавства, все має бути акумульоване в одному місці – в органі місцевого самоврядування. Це стосується не тільки прописки – всього. Забирають в органів центральної влади те, що можна віддати міськрадам. Передача прописки з міграційної служби до органів місцевого самоврядування пов’язана як раз із тим. А для того, щоб робити прописку/випуску, має бути база даних. Раніше вона була розрізнена: частково у міграційної служби, частково у ЖЕКах, які згодом передали дані в ОСББ. Якщо мешканці будинку ОСББ не організували, дані передавалися до міграційної служби. Те саме у секторі приватної забудови – функції квартальних зменшили, тож будинкові книги мешканці приватних будинків мають здати до ЦНАПів, аби там сформували базу даних. Якщо у базі даних пусто – вас не можуть ні виписати, ні прописати. 
Про це повідомляє пресслужба Херсонської міської ради.
Під час видачі довідок про склад сім’ї чи місця проживання спеціалісти ЦНАПу будинкові книги приватних домогосподарств вилучають і складають акт прийому-передачі у 2 примірниках. На вилучених будинкових книгах ставлять штамп «Анульовано» і передають на зберігання.
Порядок реєстрації чи зняття з реєстрації місця проживання громадян регламентовано Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та Правилами реєстрації місця проживання затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 02. 03. 2016 року № 207.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: