Херсон °C

Последние новости

12:30
Рятувальники та газовики провели спільний рейд у багатоповерхівках з роз’яснення мешканцям правил безпеки при використанні газу
12:00
Оголошено номінації головної туристичної премії-церемонії країни Ukraine Tourism Awards 2021
10:50
Пенсіонерів запрошують на безкоштовну екскурсію «У лабіринтах вулиць давніх» до Літмузею
10:27
Використовували 256 га держземлі у власних цілях – прокуратура домоглась визнання правочину не дійсним
10:05
Неможливе можливо! Українські зірки та клієнти мережі «АТБ» допомогли зібрати для допомоги онкохворим дітям майже 30 млн гривень
09:48
Поліцейські Херсонщині розшукали 14-річну дівчину, яка 5 діб не з’являлася вдома
09:43
В КПВВ на адмінмежі з ТОТ АР Крим встановлюють рентгено-телевізійні інтроскопи
09:36
Змій діставали з шахти водонапірної башти
09:30
На Херсонщині на охоті дядько підстрелив свого племінника
09:25
Привітання Командувача об’єднаних сил ЗС України Сергія Наєва з Днем Збройних Сил України
Больше новостей

Кількість медуз в Азовському морі збільшуватиметься

Новости » Общество
0
За останні кілька років кількість медуз в Азовському морі істотно зросла. Чи будуть медузи в наступному курортному сезоні, спрогнозував ректор Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій університету "Україна", професор Валерій Лисенко. Про це повідомляє сайт Новый визит з посиланням на РИА-Мелітополь.
Валерій Лисенко вважає, що причин такого нашестя медуз кілька: осолонення Азовського моря, а також зменшення надходження прісної води в море. Крім того, в Азовському морі сприятлива кормова база для медуз.
- На жаль, благополучних прогнозів я дати не можу. Для цього багато причин. Перша причина - це мінімальна кількість видів риб, які їдять фіто- і зоопланктон. Це тюлька, хамса. Її практично не залишилося. І тому кількість планктону без конкурентів - риб, вживається, природно, медузою. І тому кількість медуз швидко зростає, вони розмножуються. У Азовському морі в основному, це медуза - корнерот. У Чорному морі її не так багато, а ось в Азовському морі ситуація зовсім інша. Чому, запитаєте ви? Почнемо з того, що Дон зарегульований дуже давно, але відносно недавно і Кубань зарегульована повністю, і вона практично не скидає прісної води в східну частину Азовського моря. По-перше, у них чимало водосховищ, які забирають воду для поливу та інше. По-друге, проблема з прісною водою зараз в європейській частині в РФ дуже серйозна, і тому частина води використовується, як питна. Також там працює кілька десятків рибоводних заводів, яким теж потрібна прісна вода. У підсумку, в Азовське море скидається мінімальнау кількість прісної води, і ця кількість просто безсила проти потужного течії, яке йде з Керченської протоки, і разом з цим плином в Азовське море заноситься корнерот в величезних кількостях. Харчових конкурентів немає, "ворогів", які б поїдали медуз - немає, - зазначає Валерій Іванович.
Вчений також вважає, що величезну кількість медуз можна пояснити скиданням відходів в річки.
- Ситуація з медузами зараз така в усьому світі, і одна з головних причин - забруднення прибережних вод Тихого, Атлантичного океану органічними речовинами. А у нас що, хіба в кожному населеному пункті є очисні споруди? Звісно, що ні. Скинули в річку добрива, в результаті вони потрапили в Молочний лиман, а потім в Азовське море. Органічних речовин значна частина, а це хороша умова для того, щоб інтенсивно розмножувалися планктонні форми, а це їжа для медуз.
На думку Валерія Лисенка, медузи нікуди не дінуться, і якщо взимку є надія, що вони зникнуть, то влітку їх знову буде багато, можливо, ще більше, ніж зараз. Заходи щодо захисту акваторії пляжів, які застосовують власники баз відпочинку в частині споруди загороджувальних сіток, неефективні. Валерій Лисенко вважає найкращим виходом - будівництво басейну з чистою морською водою.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: