Херсон °C

Олександр Співаковський: «Досі немає розуміння чи вистачить фінансового ресурсу на опалення, аби задовольнити бюджетну сферу»

Новости » Общество
0
Депутати облради зібралися на засідання постійної комісії Херсонської обласної ради з питань розвитку людського капіталу. Привід - скликання позачергової сесії за зверненням Херсонської обласної державної адміністрації щодо критичної ситуації, яка склалася з підготовкою до опалювального сезону закладів бюджетної сфери. Про це повідомляє голова комісії ректор ХДУ Олександр Співаковський.
«Як керівник закладу бюджетної сфери цілком розділяю занепокоєння. Це ненормально, коли постачальник газу одноосібно розриває договір на постачання газу, і ми тричі виходимо на торги, щоб закупити газ, але нам пропонують ціну не у 6-7 тисяч гривень за 1000 куб м, як у нас закладено в річному фінансуванні, і навіть не 12-14 тисяч гривень, які були у серпні, а по 50-60 тисяч гривень за 1000 куб м. При таких цінах жодних шансів провести опалювальний сезон немає!
Заслухали начальницю управління освіти та науки ХОДА Тетяну Юшко. Вони прорахували економію, яка склалася по закладам освіти за разунок зменшення витрат на харчування, комунальні послуги, заробітні плати та пропонують цю економію - майже 12 млн гривень спрямувати на комунальні послуги для закладів освіти обласного підпорядкування.
Про перспективи вирішення проблеми з тарифами та дії Уряду доповіла начальниця Департаменту фінансів ХОДА Наталія Вітренко. Звичайно, що це викликало серйозну дискусію на комісії, бо досі не відомо остаточно, якою буде ціна на газ, про яку йдеться у Меморандумі, який підписано між Урядом та постачальником. Кажуть й про 13 тисяч гривень за 1000 куб м, й про 20 тисяч. Досі немає законодавчих підстав прискорити процедуру закупівель газу через прямі договори, щоб встигнути до морозів. Нема розуміння, чи вистачить фінансових ресурсів, а головне - газу, щоб задовольнити бюджетну сферу.
Отже, комісія, звичайно, підтримала внесення змін до бюджету. Але звернула увагу на те, що з видатків освіти на користь служби в справах дітей та потреб охорони здоров’я забирають 700 тисяч гривень. Це неприпустимо, тому в рекомендаціях комісія наголосила на тому, щоб за результатами виконання бюджету за 10 місяців освіті ці кошти повернули. Нас запевнили, що так й буде!
У нашому засіданні взяв участь перший заступник голови Херсонської обласної ради - керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський. Разом обговорили проєкт звернення Херсонської обласної ради стосовно врегулювання ситуації з тарифами на газ та електроенергію для гуртожитків закладів освіти всіх рівнів. Домовилися, що розглянемо це питання під час засідання президії, яке теж відбудеться сьогодні. Позачергова сесія відбудеться 13 жовтня.
Дякую колегам - Олександру Книзі та Юрію Одарченку - за конструктивну роботу, Галина Гондарева підключалася до засідання комісії дистанційно», - йдеться в повідомленні.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: