Херсон °C

Последние новости

16:39
Григорій Янченко: «Всі пожертви херсонців йдуть на потреби наших військових на передовій»
15:32
Об’єднання до яких входять нардепи від Херсонщини: Іванов цікавиться ракетобудуванням, а Ковальов - міжконфесійним миром
15:18
Через ДТП мешканці Чорнобаївки та Генічеська лишилися без світла
14:57
Іван Бебко: «УДАР Віталія Кличка» переконаний - закон 5600 має бути ветований президентом
14:48
Студенти Херсона подарували військовим медикам тактичні рюкзаки
14:38
За тиждень мешканці Херсонщини вкрали електроенергії на понад 50 тис.грн.
13:55
Ліквідація наслідків аварійної ситуації по вул. Штурвальній в Херсоні ще триває
13:50
Завдяки прокуратурі на Херсонщині припинено розорення земель з унікальною рослинністю - курганів
13:43
Про якість води у Херсоні
13:15
Тисячу Зеленського назвали Програмою цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка»
Больше новостей

Чи зможе КНП «Каланчацька лікарня» існувати тільки за рахунок обласного бюджету

Общество, Здоровье
0

Понад 20 тисяч експрес-тестів, цілодобове обслуговування курортників, людей які перетинають кордон, загострення епідемічної ситуації і разом з тим відсутність інфекційного відділення. Хворі на COVID-19 перебувають в одних палатах з пацієнтами, які мають скарги та симптоми інших захворювань.

Мова йде про комунальне некомерційне підприємство «Каланчацька лікарня» Каланчацької селищної ради Херсонської області.

КНП «Каланчацька лікарня» знаходиться в прикордонній зоні поблизу пункту КПВВ – Каланчак. Поряд з тимчасово окупованою територією – АР Крим, який ми, беззаперечно, відносимо до території України. Однак, мешканці як Криму, так і Херсонщини, які мають потребу скористатися медичними послугами, не отримують їх належну якість.

І це той випадок, коли лікарня має сучасну споруду, сучасне обладнання, коли адміністрація медичного закладу має на меті покращувати якість надання медичних послуг, але, на жаль, державні органи не сприяють цьому.

Наприклад, медичний заклад має інфекційне відділення для прийому хворих з різними інфекціями, в тому числі й хворих на COVID-19, особливо зараз, в період загострення пандемії. Відділення відповідає усім потребам сучасної медицини, розраховане на 120 ліжок, але держава не вважає за необхідне надати фінансову допомогу, для його відкриття.

Проте витрачаються значні державні кошти на будівництво нових лікарень інфекційного направлення, які складаються з витрат на проектування, експертизи, відведення земельних ділянок під будівництво та обладнання готових об’єктів необхідним медичним обладнанням.

Варто відзначити, що працівники КНП «Каланчацька лікарня» цілодобово обслуговують людей, які перетинають кордон (з січня 2021 року по теперішній час проведено експрес-тестів 27644 особам на коронавірусну інфекцію COVID-19) та на курортній зоні Херсонської області, де в літній період навантаженість на лікарню збільшується в два рази за рахунок відпочиваючих.

У найближчий час закривається КПВВ – Чаплинка і навантаження на КНП «Каланчацька лікарня» збільшиться вдвічі.

І найцікавіше в цій ситуації те, що медсестри не отримують заробітну плату упродовж двох місяців!

Причина та сама — недостатнє фінансування у 2021 році на заробітну плату. Через це лікарня вимушена зробити оптимізацію робочих місць, а саме: скорочення чисельності (штату) працівників на 50%, а це 66 працівників лікарні.

Через скорочення персоналу, багатотисячний прикордонний район залишиться без повноцінної функціонуючої лікарні. Мешканці району змушені будуть звертатися за медичною допомогою у сусідні лікарні – смт Чаплинка та м.Скадовськ, з якими немає автобусного сполучення. До того ж, відділення цих лікарень постійно переповнені.

Дуже хочеться, аби державні органи відвідали КНП «Каланчацька лікарня» й запропонували конкретні шляхи вирішення нагальних проблем! «Покласти» фінансування тільки на бюджет Херсонщини – не вихід. «Каланчацька лікарня» — медична установа, яка приймає одних з найважливіших для держави пацієнтів – з тимчасово окупованої території. З Криму приїжджають люди, які повинні почувати себе як вдома. Тож нехай держава докладе зусиль задля їх комфорту, здоров’я та життя.

Джерело: Єдиний Щит


0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: